IZ PARAĆINSKIH VRTIĆA SAKUPLJENO 85.000 DINARA: Humanitarna izložba za lečenje Tamare Pejčinović (FOTO)
DA je najradosniji hrišćanski praznik pravo vreme da se pokaže humanost, dokaz su mališani iz paraćinskih vrtića koji ni ove godine nisu propustili priliku da uz pomoć svojih vaspitačica i roditelja prirede vaskršnju humanitarnu izložbu.
Foto: PU "Bambi"
Sve grupe Predškolske ustanove „Bambi“ u okviru svojih radionica više dana izrađivale su različite praznične ukrase, crtale, bojile i ukrašavale jaja... Izložba je zauzela stolove u vrtićima tokom minula dva dana, a zečići, dekorativna jaja, vaskršnje čestitke sa divnim motivima i sve što dečja mašta može da smisli izmamljivali su osmehe roditeljima koji su dolazili po mališane i kupovali njihove radove.
Novac su ostavljali i drugi Paraćinci koji su navraćali do vrtića, pa je tako na kraju „prodaje“ u kutiji bilo oko 85.000 dinara. Sav novac uplaćen je za lečenje Tamare Pejčinović, studentkinje koja je obolela od porfirije, zbog čega su joj neophodni operacija i dugotrajna rehabilitacija.
Po rečima Vanje Dojčić, direktorke PU „Bambi“, cilj ovih likovnih radionica i izložbe nije bio samo prikupljanje sredstava već prevashodno razvijanje empatije kod dece, da pomognu drugome ako su u mogućnosti.
Uz sve to, uz podršku vaspitačica, razvijali su manuelnu spretnost i kreativnost, lepo se zabavljajući pred Vaskrs.
Preporučujemo
NOVI VRTIĆ U SMEDEREVU DO KRAJA GODINE: Projekat vredan 340 miliona dinara (FOTO)
04. 03. 2026. u 14:19
JAVNI PREVOZ U ĆUPRIJI: Odlučeno o poveravanju ove važne komunalne delatnosti
04. 03. 2026. u 13:29
IRAN OBORIO AMERIČKI F-15?! Britanski brod pogođen u Ormuskom moreuzu; Hegset: Ovo nije viđeno od Drugog svetskog rata
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 15:07
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)