USPEH U ŠKOLOVANJU ZASLUŽUJE NAGRADU: Opština Paraćin potpisala ugovore sa 36 stipendista
ZA ŠKOLSKU 2022/2023. godinu uslove za stipendiranje iz budžeta opštine Paraćin ostvarilo je 36 najboljih srednjoškolaca i studenata, a sa njima su danas potpisani ugovori.
Foto: Z. Rašić
Uručio ih je član Opštinskog veća za resor obrazovanja Dejan Nešić, koji je svim dobitnicima čestitao i poželeo dalji uspeh u školovanju.
Pravo na stipendiju za tekuću nastavnu godinu ostvarila su tri učenika generacije u svojim srednjim školama – sadašnji brucoši, dvoje đaka koji su pored odličnog uspeha osvajači jednog od prva tri mesta na republičkim i međunarodnim takmičenjima i 31 student od druge godine studija državnih fakulteta.
Uslove po raspisanom konkursu ispunio je veći broj studenata u odnosu na prethodne godine, a iznos mesečne stipendije za studente je 7.000 dinara, a za učenike 4.000.
Prvih pet mesečnih rata stipendisti će dobiti u februaru, a narednih pet u redovnim mesečnim iznosima.
Preporučujemo
PODRŠKA MLADIM TALENTIMA: U paraćinskoj Biblioteci otvorena izložba Luke Pešića (FOTO)
26. 01. 2023. u 18:16
SUBVENCIJA KOMUNALNIH USLUGA U PARAĆINU: Građani podnose zahteve Centru za socijalni rad
26. 01. 2023. u 12:29
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)