MENTALNO ZDRAVLJE KAO TEMA: Serijal predavanja u paraćinskim osnovnim školama

PREDAVANjE na istu temu – o mentalnom zdravlju, biće održano u svim osnovnim školama u paraćinskoj opštini, a prvo je realizovano u Sikirici u OŠ „Branko Krsmanović“.

МЕНТАЛНО ЗДРАВЉЕ КАО ТЕМА: Серијал предавања у параћинским основним школама

Foto: Fejsbuk/OŠ "Branko Krsmanović" Sikirica

Edukacija je namenjena učenicima od petog do osmog razreda, pa je učionica sikiričke škole bila prepuna. Zbog čega je važno da budemo mentalno zdravi i sve šta je sa mentalnim zdravljem u vezi, učenicima je objasnio psiholog Doma zdravlja u Paraćinu, Goran Ristić.

Ova predavanja deo su projekta „Premošćavanje digitalnog jaza za najugroženiju decu“, koji se realizuje u deset opština u Srbiji pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete i UNICEF-a. U okviru tog projekta Ristić o bolestima zavisnosti govori učenicima petog i šestog razreda, dok je tema za starije „Internet – sluga ili gospodar“.

Oba predavanja imaju cilj očuvanje mentalnog zdravlja i realizovaće se u svim paraćinskim školama prema utvrđenom rasporedu.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...