UMEĆE NARODNOG STVARALAŠTVA: U nedelju počinje međunarodni folklorni festival u Pirotu
PIROTSKI Dom kulture organizuje 17. tradicionalni Međunarodni festival foklora, koji počinje u nedelju 7. avgusta na Omladinskom stadionu u 20 časova.
Foto: V.Ć.
Svoj dolazak potvrdili su folklorni ansambli iz Meksika, Grčke, sa Kipra, kao i ansambl „Soko“ iz Inđije i KUD pirotskog Doma kulture.
Festival traje tri dana, odnosno večeri, a povorke igrača će od 19 časova polaziti sa Guševice i uz igru i pesmu defilovati centrom grada do Omladinskog stadiona.
Ulaz za sve posetioce je slobodan.
Ovo je, inače, najposećenija manifestacija kulturnog leta koje organizuje Dom kulture.
BONUS VIDEO:
OBELEŽAVANjE GODIŠNjICE ZLOČINAČKE AKCIJE "OLUJA": Više hiljada ljudi se okupilo u Novom Sadu
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)