AKCENAT NA ORGANSKOJ PROIZVODNJI: Poziv za nabavku novih traktora i mehanizacije poljoprivrednici mogu da očekuju već u februaru
PROGRAM Evropske unije za poljoprivrednike IPARD 3 biće realizovan i tokom ove godine i to kroz tri mere.
Foto:Z.Gligorijević
Mera 1 obuhvatiće nabavku novih traktora i mehanizacije, a vrednost investicije je 50 hiljada evra. Prvi poziv poljoprivrednici mogu da očekuju već februara, a program će trajati do 2027. godine. Mera je namenjena onima koji žele ozbiljnije da se bave poljoprivredom.
Mera 3 pružiće podršku izgradnji i rekonstrukciji objekata, a vrednost će takođe biti 50 hiljada evra. Ove godine biće odvojena proizvodnje voća, povrća, mleka i mesa, a akcenat će biti na organskoj proizvodnji.
Mera 7 odnosiće se na seoski turizam, a prednost će takođe imati gazdinstva koja se bave organskom proizvodnjom. Uslovi za podnošenje zahteva biće neznatno promenjeni, ali će sredstva biti znatno veća u odnosu na program IPARD 2.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
GIMNAZIJALKE OPET ZABLISTALE: Paraćinke pobednice u sportskoj gimnastici
11. 03. 2026. u 14:20
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)