KOVID PRESEK ZA PČINJSKI OKRUG: Nagli skok broja zaraženih, 187 osoba pozitivno

Јелена Стојковић
Jelena Stojković

11. 01. 2022. u 13:01

Epidemiolog Zavoda za javno zdravlje u Vranju dr Slađan Stanković, kaže da trenutnu epidemiološku situaciju u Pčinjskom okrugu karakteriše eksplozivno širenje virusa, koje nije poštedelo ni zdravstvene radnike koji su izloženi svakodnevnom radu sa kovid pacijentim.

КОВИД ПРЕСЕК ЗА ПЧИЊСКИ ОКРУГ: Нагли скок броја заражених, 187 особа позитивно

Foto: J. S.

Njegovu tvrdnju ilustruju i najnoviji podaci koji svedoče o konstatntnom povećanju broja obolelih u okrugu.

U toku jučerašnjeg dana u Pčinjskom okrugu testirano 705 osoba, a kod 187 registrovan je pozitivan nalaz, u procentima 26.52% pozitivnih od ukupnog broja testiranih. U Vranju je  najveći broj obolelih 122. Sledi Surdulica sa 28, Vladičin Han sa 13 i Bujanovac sa  10 novoobolelih. U Bosilegradu je osam, u Preševu pet i u Trgovištu jedan novi slučaj.

U kovid bolnci u Vranju hospitalizovano je 14 pacijenata, svi su pozitivni na koronavirus i sa upalom pluća, dok je na kiseoniku 7 pacijenata. Primljena su 3 pacijenta, a na kućno lečenje otpušten je jedan bolesnik. U Bonici nema dece.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

SRBIN NOVA SVETSKA FILMSKA ZVEZDA: Boban Marjanović u srednjovekovnom spektaklu - i svi ga se plaše (FOTO)