PREMINULA NEVAKCINISANA OSOBA, 85 ZARAŽENIH: Imunizacija i epidemija u Pirotskom okrugu
NA PODRUČJU Pirotskog okruga, registrovano je još 85 laboratorijski potvrđenih slučajeva kovid 19, a od posledica zaražavanja, preminula je jedna nevakcinisana osoba iz Pirota koja je bila ne lečenju u pirotskoj Opštoj bolnici.
Foto: V. Ćirić
Stručnjaci ZZJZ procenjuju da je broj zaraženih veći pet do sedam puta, ali se svi novozaraženi, među kojima ima i čitavih porodica, ne javljaju lekarima i ne testriaju se. Među zaraženima je: iz Pirota 55, iz Dimitrovgrada 13, Bele Palanke 10 i sa područja Babušnice 6 osoba.
U ovom talasu epidemije, od 3. jula do danas na području okruga registrovano je ukupno 4.049 obolelih osoba, a samo od počtka oktobra bilo je 2.107 slučajeva oboljevanja. Lekari pirotske kovid ambulante, u poslednja 24 časa obavili su 336 pregleda, od čega je 29 odsto prvih, dok je u Dečjoj kovid ambulanti na Keju bio 101 pregled, a 41 odsto je prvi put bilo kod lekara.
Prema podacima ZZJZ u Pirotu, na kovid jedinici Opšte bolnice trenutno se leči 62 građana. Iz Pirota je njih 41, iz Dimitrovgrada 8, Babušnice i Bele Palanke po 6 i jedna osoba iz Beograda. Slanje pacijenata put kruševačke kovid bolnice nije bilo.
Od početka imunizacije u okrugu je vakcinisano 37.035, revakcinisano 35.502, a treću dozu primilo je 11.381 građanin. Juče je data 81 prva, 40 drugih i 191 treća doza vakcine protiv zaraze kovid 19. Lekari centra za kontrolu i prevenciju bolesti pri ZZJZ procenjuju da je epidemiološka situacija u okrugu vanredna sa tendencijom da postane katastrofalna.
BONUS VIDEO:
NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo
OVAKVI SLUČAJEVI POSTOJE: Ko su ljudi otporni na kovid i kakva je njihova DNK
26. 10. 2021. u 22:52
RUSKI LEKAR UPOZORAVA: Korona je svuda — uvođenje lokdauna je besmisleno!
25. 10. 2021. u 21:08
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)