SEDNICA SKUPŠTINE VRANJA: Usvojen rebalans budžeta
NA 13. sednici Skupštine grada Vranja odbornici su između ostalog usvojili i odluku o rebalansu budžeta, koju je obrazložio Bojan Kostić, gradski većnik, zadužen za budžet i finansije.
Foto: J. S.
- Ukupna projekcija budžeta predložna ovim rebalansom je 3.093.666.000 dinara i ona je manja za 267 miliona dinara u odnosu na inicijalni budžet. Kada smo donosili odluku o budžetu, planirana su sredstva u visini od 770 miliona dinara primanja od zaduživanja, od toga 100 miliona dinara za kapitalne investicije, 70 miliona dinara kratkoročna zaduživanja i 600 miliona dinara za refinansiranje postojećih kredita. S obzirom da su najbolje ponude za refinansiranje kredita dale banke kod kojih već otplaćujemo te kredite, nije ostvaren promet u budžetu, tako da je budžet smanjen za taj iznos - rekao je Kostić.
- Za rekonstrukciju bolnice i izgradnju kotlarnice obezbeđeno je oko 150 miliona dinara, za rekonstrukciju vrtića ,,Dečja radost” 20 miliona dinara, za izgradnju toplovoda u Vranjskoj Banji ostvaren je transfer u visini od 8.8 miliona dinara, za poboljšanje energetske efikasnosti objekata u vlasništvu fizičkih lica 2,5 miliona dinara, za komunalno opremanje Centra za vanredne situacije 15 miliona dinara i za ulaganje u objekte osnovnih i srednjih škola 30 miliona dinara – nabraja Kostić i dodao da su takođe povećana sredstva za izradu projektno-tehničke dokumentacije, sa kojom može da se konkuriše kod ministarstava i donatora.
Neki od značajnih budućih projekata su rekonstrukcija ulice Baba Zlatine i Pribojčićeve kuće, izgradnja kanalizacije u naselju Palestina, postavljanje video nadzora na gradskim saobraćajnicama u cilju povećanja bezbednosti saobraćaja.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)