NADAL BEZ FINALA PARIZA! Bersi nije Rolan Garos

07. 11. 2020. u 18:38

ŠPANSKI teniser Rafael Nadal nije uspeo da se plasira u finale Mastersa u Parizu, pošto ga je na poslednjoj prepreci do same završnice zaustavio Aleksandar Zverev, u dva seta - 6:4, 7:5, za sat i 42 minuta.

НАДАЛ БЕЗ ФИНАЛА ПАРИЗА! Берси није Ролан Гарос

Mogao je Zverev i ranije da reši meč jer je u drugom setu imao brejk i priliku za drugi pri vođstvu od 4:2.

Španac se izvukao i čak prešao u vođstvo od 5:4, ali to je bilo sve od bika sa Maljorke u ovom meču i na ovom turniru.

Za razliku od šljake na Rolan Garosu, dvorana Bersi u Parizu ostaje tako neosvojiva tvrđava za španskog tenisera

Jedini trofej na tvrdim podlogama u zatvorenom Nadal je podigao pre 15 godina na madridskom mastersu, koji se tada igrao u Madrid Areni pre nego što se 2009. preselio na šljaku Mansanaresa.

Protivnik nemačkom teniseru u borbi za titulu biće Danil Medvedev iz Rusije, koji je u prvom polufinalu savladao Kanađanina Miloša Raonića, takođe u dva seta (6:4 i 7:6).