ALKARAZ ODUŠEVLJEN NAKON TITULE: Srećan sam, finale se ne igra, finale se dobija!
KARLOS Alkaraz je pokorio Rim, pošto je u finalu pobedio Janika Siner sa 7:6(5), 6:1. Španac nije mogao da sakrije zadovoljstvo zbog osvojene sedme masters titule.
FOTO: Tanjug/AP/Alessandra Tarantino
Momak iz Mursije je ujedno prekinuo niz Italijana od 26 uzastopnih trijumfa.
- Srećan sam zbog osvojenog prvog trofeja u Rimu i nadam se da neće biti poslednji. Srećan sam što vidim Janika na ovom nivou jer je tri meseca bio suspendovan i odmah je došao do finala Mastersa i za mene je to ludilo. Imao je sjajnu nedelju i srećan sam što ga vidim da igra na ovom nivou i ponosan sam na sebe zbog ovakve pobede. Pristupio sam meču maksimalno ozbiljno, mentalno i taktički, odlično sam se nosio od prvog do poslednjeg poena. Nije bilo oscilacija, imao sam određeni nivo tokom čitavog meča - rekao je Alkaraz posle meča.
Uskoro kreće Rolan Garos, drugi grend slem u sezoni na kom Španac brani titulu.
- Sve oči su uprte u Rolan Garos i Pariz. Mislim da mi je ova pobeda protiv Janika i osvajanje Rima mnogo značila i imam mnogo samopouzdanja pred grend slem. Finale se ne igra, finale se dobija. Veoma sam srećan, uživaću u ovome sa svojom porodicom i prijateljima. Opustiću se, pa se fokusirati na Rolan Garos - zaključio je Alkaraz.
Karlos je pre ove pobede takođe bio poslednji teniser koji je pobedio Sinera. Bilo je 2. novembra prošle godine u finalu Pekinga. Od tad pa do danas najbolji na planeti nije znao za poraz.
Bonus video: Neviđeni detalji sa dočeka srpskih olimpijaca u Beogradu
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)