LOŠE VESTI IZ MELBURNA! Jedan predstavnik manje za Srbiju na Australijan openu
Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Australije, pošto je noćas u Melburnu poražen od Čileanca Kristijana Garina sa 4:6, 6:1, 5:7.
FOTO: Tanjug/AP
Meč između Đerea i Garina, 114. i 151. igrača sveta, trajao je dva sata i 19 minuta.
Garinu je za osvajanje prvog seta bio dovoljan brejk u prvom gemu. U drugom setu Đere je zaigrao bolje i sa dva brejka došao do ubedljivih 6:1.
Usledio je odlučujući set u kojem su u periodu od sedmog do desetog gema viđena četiri uzastopna brejka. Ključni trenutak dogodio se u 12. gemu kada je Garin iskoristio drugu meč-loptu na servis Đerea.
FOTO: Tanjug/AP
Garin će u poslednjoj rundi kvalifikacija igrati protiv bolivijskog igrača Uga Delijena, koji je postavljen za 18. nosioca u kvalifikacijama.
Australijan open, prvi grend slem u sezoni, počinje 12. januara.
BONUS VIDEO: Ovako je Nikola Jokić dočekan na aerodromu "Nikola Tesla" posle Olimpijskih igara
Preporučujemo
KRAJ ZA SRPKINjU: Lola Radivojević eliminisana u kvalifikacijama za Australijan open
06. 01. 2025. u 09:53
KAKO ĆE DANAS IZGLEDATI PARTIZAN? Crno-beli sezonu nastavljaju bez čoveka koji je sastavio ovaj tim
KOŠARKAŠI Partizana će u 14. kolu Evrolige ugostiti Bajern Minhen.
04. 12. 2025. u 08:39
PARTIZAN NAŠAO TRENERA? Pablo Laso stiže u Humsku...
LEGENDARNI španski trener Pablo Laso prvi je kandidat za klupu Partizana, prenosi "Sportal".
04. 12. 2025. u 19:46
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)