KECMANOVIĆ: ''Biću rasterećeniji od Alkaraza!''
Srpski teniser Miomir Kecmanović rekao je posle plasmana u osminu finala da će u narednom meču biti rasterećeniji od Karlosa Alkaraza i da će igrati opuštenije.
FOTO: M. Vukadinović
- Srećan sam što sam opet u drugoj nedelji. Definitivno neće biti lako protiv Karlosa. Igrali smo pre dve godine, on je otad uradio svašta, bio je i broj jedan. Veoma je agresivan, tako osvaja najviše poena, kad je gusto, uvek igra hrabro. Ja ću biti rasterećeniji, igraću opuštenije. Moram na sve da obratim pažnju, moram da budem na sto odsto, ništa manje od toga neće proći", rekao je Kecmanović na konferenciji za medije posle pobede nad Tomijem Polom 3:2 (6:4, 3:6, 2:6, 7:6 (9:7), 6:0).
Srbin ne krije da ove sezone želi da napravi iskorak.
- Trenutno mi je glavno što mnogo želim i što sam gladan da se vratim tamo gde sam bio, pa da napravim iskorak. Hoću da probijem, već sam godinama oko 30-40-50. mesta, dosta mi je toga, želja mi je da napravim iskorak. Možda će malo da se oseti, ali radio sam mnogo, dokaz su i ova tri meča - spreman sam, osećam se dobro. Vidim sebe u Top 10, dodao je Kecmanović.
Na kraju je rekao da se raduje što će igrati protiv Alkaraza na Rod Lejver areni.
- Igrao sam na Vimbldonu na Centralnom, i lepo je što ću igrati na jednom od najvećih terena u našem sportu. Znači da čuješ svoje ljude, da i dalje veruju. Iako Nole neće igrati, nadam se da će ih biti mnogo i da će mi pružiti podršku, zaključio je Kecmanović
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu
Preporučujemo
IZNENAĐENjE NAD IZNENAĐENjIMA: Tinejdžerka izbacila prvog nosioca na Australijan openu
20. 01. 2024. u 11:39 >> 11:50
SENZACIJA: Sa Australijan opena ispao finalista prošlogodišnjeg Rolan Garosa
20. 01. 2024. u 11:27
ALKARAZ "NAOŠTREN" PRED MEČ SA KECMANOVIĆEM: Biće rat i spreman sam na to
20. 01. 2024. u 09:46
VELIKE REČI NOVAKA O PRAVOSLAVLjU: Đoković otkrio iz čega crpi motivaciju i snagu
20. 01. 2024. u 07:32
ČUDO IZ NORVEŠKE NE STAJE: "Žuta horda" se ne plaši nikoga, sledeća meta je lisabonski Sporting
BAJKOVITA evropska priča Bode glimta nastavlja se u sredu uveče, kada norveški šampion dočekuje Sporting iz Lisabona u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Stadion "Aspmira" biće poprište novog evropskog spektakla, a domaćin se nada da može da nastavi senzacionalan pohod kroz elitno takmičenje.
11. 03. 2026. u 07:00
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)