DIMITROV IPAK NIJE "UBICA DŽINOVA": Bugarin započeo novu senzaciju na Vimbldonu, ali je nije dovršio

Дарко Николић
Darko Nikolić

10. 07. 2023. u 21:24

VIMBLDON 2023. nije doneo novu senzaciju kada je na terenu bio Grigor Dimitrov.

ДИМИТРОВ ИПАК НИЈЕ УБИЦА ЏИНОВА: Бугарин започео нову сензацију на Вимблдону, али је није довршио

FOTO: Tanjug/AP

Bugarin koji je prethodno eliminisao 10. sa ATP liste, Fransesa Tijafoa, zaustavljen je u osmini finala.

Od 24. tenisera sveta bio je bolji šesti nosilac, Holger Rune, koji jeste izgubio prvi set, ali je posle dva naredna, koja je rešio u taj-brejkovima, zagospodario terenom i prošao u četvrtfinale.

Rune je Dimitrova pobedio rezultatom 3:6, 7:6(6), 7:6(4), 6:3.

Posle ovog preokreta, danski teniser će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz meča Karlos Alkaraz (Španija, 1. nosilac) - Mateo Beretini (Italija)

Koji nosioci su ostali u istoj polovini žreba u kojoj je Novak Đoković?

Od nosilaca su u Noletovoj polovini žreba ostali njetov naredni rival Andrej Rubljov kao sedmi favorit, te Janik Siner (8.). U drugoj, tj. "gornjoj" polovini žreba, tu su u ovom trenutku još Alkaraz, Rune, te treći nosilac, Medvedev, kome je rival u četvrtfinalu iznenađenje iz SAD, Kristofer Jubanks.

Kad i s kim igra Novak Đoković?

Podsetimo, Novaka čeka veliki zadatak u petom kolu - rival mu je pomenuti Andrej Rubljov, a organizatori Vimbldona malopre su saopštili kada Đoković igra svoj naredni meč.

Bonus video - ANKETA: Pitali smo Beograđane šta će Novak Đoković uraditi ove godine na Vimbldonu, evo šta su rekli

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)