PRVI POVEO HAJKU PROTIV NOVAKA: Premijer Australije se raduje "Pravila su pravila"
SKOT Morison, premijer Australije među prvima je poveo hajku protiv ućešća Novaka Đokovića na Australijan openu.
Foto: Tanjug/AP
Australijski političari napravili su skandal o kome govori ceo svet. Svojevrsni presedan čija je žrtva Srbin Novak Đoković kulminirala je tako što je devetostruki šampion Australijan open proteran iz "zemlje kengura".
Đoković je krenuo u Melburn nakon što je dobio dozvolu australijskih vlasti i medicinsko izuzeće od strane državne komisije.
A onda, ta ista država nije mu dozvolila da uđe u zemlju zbog navodno problematične dokumentacije.
Jedan od prvih koji je pokrenuo hajku i najavio mogućnost deportacije Đokovića bio je Skot Morison, premijer Australije, koji je istakao da će Novak biti vraćen prvim avionom iz Melburna, ukoliko nema odgovarajuću vizu.
- Đokoviću je ukinuta viza. Pravila su pravila, posebno kada su u pitanju naše granice. Niko nije iznad ovih pravila. Naša snažna granična politika bila je ključna za Australiju koja ima jednu od najnižih stopa smrtnosti od COVID-a u svetu, i dalje smo oprezni - napisao je premijer Australije.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ UOPŠTE NIJE U PRITVORU ZBOG VIZE?! Novi detalji drame na aerodromu u Melburnu
05. 01. 2022. u 18:12
NOVAK U PRITVORU! Srđan Đoković potvrdio: Do Noleta niko ne može da priđe od policije
05. 01. 2022. u 17:08
SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju
FUDBABLERI Celja u četvrtak uveče na stadionu "Z'dežele" dočekuju atinski AEK u prvom meču osmine finala Lige konferencije (21.00). Slovenački šampion pokušaće da se po drui put zaredom nađe među osam najboljih u ovom takmičenju, dok grčki predstavnik želi da odlične nastupe u Superligi upotpuni identičnim rezultatom u Evropi.
12. 03. 2026. u 11:14 >> 11:14
KARLOS ALKARAZ RAZBIO NOVAKA! Đoković ne može da dođe sebi! "Ja sam u fazonu - ŠTA SE OVDE DEŠAVA?!"
Najnovije vesti iz tenisa tiču se ATP turnira u Indijan Velsu, na koji je sa velikim ambicijama stigao i Novak Đoković.
11. 03. 2026. u 20:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (2)