IZNENAĐENJE DANA NA JU-ES OPENU: Italijan eliminisan od 716. igrača na ATP listi

01. 09. 2021. u 10:04

AMERIČKI teniser Zakari Svajda, koji zauzima 716. poziciju na ATP listi, napravio je prvorazrednu senzaciju u prvom kolu US Opena pošto je rezultatom 3:1 (7:6, 5:7, 6:4, 6:4) pobedio 81. tenisera sveta Italijana Marka Čekinata.

ИЗНЕНАЂЕЊЕ ДАНА НА ЈУ-ЕС ОПЕНУ: Италијан елиминисан од 716. играча на АТП листи

Amerikanac je u taj-brejku prvog seta slomio otpor Čekinata i posle 57 minuta poveo u setovima.

U drugom setu presudan je bio 12. gem, kada je Čekinato oduzeo servis rivalu i rezultatom 7:5 osvojio set i izjednačio. Činilo se da će Italijan lako doći do pobede.

Svajda je napravio brejk u prvom gemu trećeg seta što mu je bilo dovoljno da povede 2:1, a u narednom setu presudan je bio sedmi gem, kada je oduzeo servis rivalu i rezultatom 6:4 osvojio četvrti set, samim tim i meč.

U narednoj rundi Svajda će odmeriti snage sa Italijanom Janikom Sinerom.