NEMAČKI MEDIJI I BEKER SRAMNO PROZVALI ĐOKOVIĆA: Novakova pohlepa za slavom je jača od razuma! Ne smeta mu ni istorijski puč
PRVI teniser sveta Novak Đoković je odlučio da napadne sve moguće (bitne) titule ove sezone.
Foto AP
Iako je razmatrao da propusti Olimpijske igre u Tokiju, zbog brojnih i oštrih protokola japanskih organizatora, na kraju je prelomio da igra.
I tako odlučio da nastavi pohod ka "Zlatnom slemu" u trenutku kada mu nedostaje da trijumfuje na Olimpijskim igrama i US openu.
Međutim, ne gledaju svi na takav potez sa logikom, a među njima je nemački "Berliner kurier".
U mini analizi odluke srpskog asa opisano je da time juri "pohlepu za slavom, jačom od razuma".
"Posle titule na Vimbldonu otkrio je da su šanse 50:50. Sada je pohlepa za uspehom i slavom jača od razuma. Novak je potvrdio da će otići u Tokio i ne smeta mu istorijski puč (brojna otkazivanja tenisera prim. aut). Želi sve", pišu Nemci.
I Đokovićev bivši trener Boris Beker ne vidi logiku u potezu Srbina.
"Sve drugo ne sme da ga zanima (četiri Grend slema prim. aut). Ovo je jedinstvena prilika, a Olimpijske igre mu i ne odgovaraju baš", rekao je Beker.
Međutim, Đoković je doneo odluku i ide po istporiju i podvig do koga je došla samo Štefi Graf.
(B92)
KERIK JE PREPORODIO JUNAJTED: Mančester ima priliku da se učvrsti na četvrtom mestu, ali "karamele" se neće predati bez borbe
VAŽAN ponedeljak u Premijer ligi donosi duel na "Hil Dikinson" stadionu gde Everton želi da po prvi put posle sezone 2013/14 upiše dve pobede nad razizgranim Mančester junajtedom u istom šampionatu.
23. 02. 2026. u 08:00
RUSI SE OVOME NISU NADALI: Pola Rusije besno zbog onog što se desilo u Beogradu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - vezane su i za Beograd, Srbiju.
23. 02. 2026. u 20:02
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (22)