TEŽAK PAD AUSTRIJSKE SKIJAŠICE: Jezive scene na spustu u Val d'Izeru (VIDEO)

Beta

18. 12. 2020. u 15:22

ŠVAJCARSKA skijašica Korin Zuter pobednica je današnjeg sputa koji je u okviru Svetskog kupa vožen u Val d'Izeru.

ТЕЖАК ПАД АУСТРИЈСКЕ СКИЈАШИЦЕ: Језиве сцене на спусту у  Вал дИзеру (ВИДЕО)

Zuter je na prvom spustu u sezoni trijumfovala rezultatom 1:44,62.

Drugo mesto osvojila je Italijanka Sofija Gođa koja je za pobednicom zaostala 0,11 sekundi, dok se na treći stepenik pobedničkog postolja popela Amerikanka Brizi Džonson sa 0,20 sekundi zaostatka.

Trku je obeležio težak pad Austrijanke Nikol Šmidhofer koja je pri velikoj brzini izgubila kontrolu i probila zaštitnu ogradu. Odmah na licu mesta joj je ukazana medicinska pomoć, nakon čega je odvezena spasilačkim sankama.

Još nema informacija o njenom stanju, ali je Skijaška federacija Austrije navela da je da bila svesna i da je reagovala.

Njena nesreća stopirala je trku na 20 minuta koliko je bilo potrebno vremena da se popravi zaštitna ograda.

Italijanka Federika Brinjone takođe je pala na istom mestu, kao i još dve skijašice, srećom bez posledica.

Vodeća u generalnom plasmanu, Slovakinja Petra Vlhova trku je završila sa 2,36 sekundi zaostatka za Zuter.

Vlhova je prva u generalnom plasmanu sa 425 bodova, druga je Amerikanka Mikaela Šifrin sa 275, dok je treća Italijanka Marta Basino sa 273 boda.