FINANSIJSKE MUKE: Odlaganje Olimpijskih igara koštaće Japan 1,9 milijardi dolara
OVOGODIŠNjE odlaganje 32. letnjih Olimpijskih igara u Tokiju zbog pandemije korona virusa, koštaće oko 1,9 milijardi dolara, saopštili su japanski organizatori.
Foto: AP
Međunarodni olimpijski komitet (MOK) i japanska vlada bili su primorani da otkažu ovogodišnju Olimpijadu u Tokiju zbog pandemije korona virusa.
Do odluke o otkazivanju, organizacija ove sportske manifestacije koštala je oko 13 milijardi dolara, preneo je japanski dnevnik Jomiuri.
Dodatni troškovi odlaganja Olimpijade uključuju plate svim angažovanim na ovom velikom projektu, kao i primena novog sistema za refundiranje karata, ali ne i uvođenje mera za sprečavanje širenja korona virusa, preneo je Rojters.
Preporučujemo
OVO ĆE OBRADOVATI LjUBITELjE SPORTA U SRBIJI: Skraćena sezona u NBA. Srbija ipak u najjačem sastavu na OI?!
30. 10. 2020. u 21:33 >> 21:39
POKAZUJE SVOJ RASKOŠNI TALENAT: Drugi pik sa prošlogodišnjeg drafta bi mogao biti zvezda tima u budućnosti!
OČEKUJEMO dobro izdanje Aleksa Sara na večerašnjem susretu Vizardsa i Lejkersa koji ukrštaju koplja u Vašingtonu sat vremena posle ponoći.
30. 01. 2026. u 12:30
AUSTRALIJAN OPEN 2026: Novak Đoković ponižen kao nikada pre!
Najnovije vesti vezane za Australijan open 2026 su prilično neočekivane.
29. 01. 2026. u 13:10
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)