VELIKA ČAST: Srbija će biti domaćin Evropskog prvenstva 2026. godine!
Srbija će biti domaćin Evropskog prvenstva 2026. godine u rukometu za kadete. Beograd će ugostiti najbolje kadetske reprezentacije Starog kontinenta, momke rođene 2008. godine.
foto: EPA
Posle priznanja koje je stiglo na adresu sudijskog para Vanje Antić i Jelene Jakovljević, naš Savez je izvojevao još jednu veliku pobedu.
Ovo je ujedno i prvi veliki trijumf generalnog sekretara RS Srbije Ivana Milivojevića, koji je od prvog dana imenovanja zacrtao da jedan od ciljeva bude organizacija velikog takmičenja.
- Ovo je velika pobeda našeg Saveza, nismo ni svesni koliko je velika stvar dobiti domaćinstvo Evropskog prvenstva. Organizacija ovog takmičenja će doneti mnogo toga dobrog Srbiji, Beogradu i našem rukometu jer ćemo ugostiti čak 24 zemlje. Naša država nije imala ovu privilegiju od 2013. godine kad je i osvojena poslednja medalja na velikom takmičenju. Neverovatno, ali dvadeset godina je prošlo od organizacije kadetskog Evropskog prvenstva kad je naša zemlja osvojila zlatnu medalju. Godinu dana kasnije smo bili i prvaci sveta. Neka se ponovi takav uspeh. Moram da istaknem i da je ovo jedini put da vratimo naš rukomet na svetsku mapu i da privolimo decu da dođu na naš sport. Čeka nas naporan rad, ali spremni smo da pomerimo sve granice kad je organizacija u pitanju.Veliku zahvalnost dugujemo svim članovima Izvršnog odbora EHF, kao i Takmičarskoj komisiji na čijem čelu je Božidar Đurković - rekao je Ivan Milivojević, prvi operativac RSS.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"
MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.
25. 02. 2026. u 06:27
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)