NEMA PRAVO NA GREŠKU: Peres produžio je ugovor sa ekipom Red Bula do 2026. godine
Meksikčki vozač Formule 1, Serhio Peres produžio je ugovor sa ekipom Red Bula do 2026. godine, ali mu to ne garantuje mesto u bolidu.
Foto: Profimedia
Poslednju pobedu, Peres je zabeležio u aprilu 2023. godine u trci za Veliku nagrade Azerbejdžana, da bi ove sezone imao jedno drugo i dva treća mesta, a na poslednjih pet trka je osvojio svega 11 bodova.
Primera radi, često nije dolazio do trećeg dela kvalifikacija, dok trke u Monaku i Kanadi nije ni završio da bi poslednju trku za Velika nagrada Velike Britanije na stazi Silverston završio na 17. mestu.
Nakon svih nezadovoljavajućih rezultata, pojavile su se glasine da u njegovom ugovoru postoje određene klauzule koje bi, ako bi ih prekršio, mogle da ga koštaju sedišta u Red Bulu već posle letnje pauze.
- Svi ugovori u Formuli 1 imaju izlazne klauzule, od kojih je većina povezana sa performansama. Imaćemo evaluaciju tokom letnje pauze - i onda ćemo doneti odluku - rekao je Dr Helmut Marko.
Navodi se da će poslednju reč imati Kristijan Horner i već se kao zamena za Peresa spominje Danijel Rikardo, Australijanac koji je već vozio za Red Bul i zbog nezadovoljstva napustio ekipu.
BONUS VIDEO FRKA, ALI NE VELIKA: Manji požar u metro stanici kod koje su okupljeni srpski navijači u Minhenu
Preporučujemo
NEVEROVATAN JE! Čudesni Novak Đoković prošao u finale Vimbldona i opet utišao bezobraznu englesku publiku
12. 07. 2024. u 20:53 >> 20:55
NEPRIJATAN GOST NA OLD TRAFORDU: Junajted juri Ligu šampiona, "trešnjice" treći uzastopni trijumf na Teatru snova
MANČESTER junajted će i drugog ponedeljka zaredom spustiti zavesu na kolo Premijer lige, kada na „Old trafordu“ ugosti Bornmut (21.00) u meču koji može mnogo da kaže o stvarnom dometu tima Rubena Amorima.
15. 12. 2025. u 09:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)