ITALIJAN NAJBRŽI U BARSELONI: Frančesko Banjaja pobedio u trci za Veliku nagradu Katalonije
VOZAČ Dukatija Italijan Frančesko Banjaja pobednik je trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Katalonije na stazi u Barseloni koja se održala ove nedelje.
FOTO: Tanjug/AP
Aktuelni svetski šampion je ostvario treću pobedu ove sezone. Do nje je došao rezultatom 40:11.726.
Drugo mesto osvojio je vozač ekipe Pramak Dukati Španac Horhe Martin sa 1,740 sekundi zaostatka za pobednikom.
Treći je bio vozač vozač ekipe Gresini rejsing Španac Mark Markez, koji je za Banjajom kasnio nešto više od 10 sekundi.
Vodeće mesto u generalnom plasmanu vozača drži Martin sa 155 bodova, dok je Banjaja na drugoj poziciji sa 116. Markez je na trećem mestu sa 114 bodova.
Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena drugog juna za Veliku nagradu Italije.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
Preporučujemo
NAJNOVIJE VESTI IZ NEMAČKE: Ambasada Srbije u Berlinu, za "Novosti": Nema povređenih državljana Srbije
26. 05. 2024. u 13:01 >> 15:39
SPEKTAKL! Lalatovićev Pazar protiv "njegove" Zvezde za mesto u polufinalu Kupa Srbije
APSOLUTNI derbi četvrtfinala Kupa Srbije biće odigran u Novom Pazaru gde će istomeni tim na "Gradskom stadionu" ugostiti Crvenu zvezdu (14.45).
05. 03. 2026. u 07:00
IRAN NAPADNUT, A RUSIJA KAŽNjENA! Sergej Lavrov o onome što šta rade Amerika i Izrael, a kako u svemu prolaze Rusi
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. U najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" upleteni su i Iran, ali i Sjedinjene Američke Države i Izrael koji su Irance napali, pa izazvali odgovor u vidu raketa i dronova po okolnim zemljama u kojima su američke vojne baze.
05. 03. 2026. u 12:19
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)