PRVAK SRBIJE TORPEDOVAO SPLIĆANE: Vaterpolisti Novog Beograda na startu druge faze Lige šampiona preslišali Jadran sa 15:11

S. K.

08. 03. 2024. u 21:33

MOĆNO od starta. Vaterpolisti Novog Beograda su u prvom kolu četvrtfinalne grupe A Lige šampiona na svom bazenu torpedovali splitski Jadran sa 15:11 (5:1, 3:1, 3:5, 4:4).Puleni Živka Gocića u drugom kolu, 19. aprila igraju protiv Marseja

ПРВАК СРБИЈЕ ТОРПЕДОВАО СПЛИЋАНЕ: Ватерполисти Новог Београда на старту друге фазе Лиге шампиона преслишали Јадран са 15:11

Naš šampion dominirao je u prvom poluvremenu. Posle Fatovićevog gola za 1:0, Filipović i drugovi spustili su „vodenu zavesu“,sigurni Dobožano loptu iz mreže nije vadio skoro 15 minuta, u napadu su bili veoma ubojiti, pa su krajem druge četvrtine stekli nedostižnih 7:1. U nastavku su malo smanjili gas, ali nijednog trenutka hrvatskom prvaku nisu dozovolili da se primakne na minus tri. U napadu je bio naročito raspoložen Španac Alvaro Granados, koji je šest puta matirao Anića.

U nastavku su Novobeograđani održavali prednost od četiri do šest golova (11:5) razlike, a gosti su, ipak, uspeli da izbegnu još teži poraz.

NOVI BEOGRAD - JADRAN ST 15:11

BAZEN: „Vlaho Orlić“. Gledalaca: 500. Sudije: Gomez (Španija) i Kun (Mađarska). Igrač više: Novi Beograd 9 (3), Jadran ST 15 (5). Peterci: Novi Beograd 1 (0).

NOVI BEOGRAD: Dobožanov (11 odbrana), Martinović 2, Skumpakis, Granados 6, Ćuk 1, Pijetlović, Drašović 1, Jakšić, Perković, Filipović 2, Vučinić 1, Vlahopulos 2, Glušac.

JADRAN ST: Anić (14 odbrana), Radan, Marinić Kragić, Biljaka 1, Butić 2, Pejković, Bukić 1, Harkov 3, Radović 1, Vrlić 1, Fatović 2, Dužević, Marcelić.

Četvrtine: 5:1, 3:1, 3:5, 4:4.

Raspored

PRVO kolo druge faze Lige šampiona – grupa A: Novi Beograd – Jadran ST 15:11, Pro Reko – Marselj 15:8. Grupa B, subota: Barseloneta – Breša (12.30), Ferencvaroš – Olimpijakos (20.30).