ŠARENGRADSKI KUP U KRUŠEVCU: Plivačima „Posejdona“ iz Paraćina četrnaest medalja

Зорана Рашић
Zorana Rašić

15. 05. 2023. u 20:20

ČAK ČETRNAEST odličja osvojili su takmičari paraćinskog Plivačkog kluba „Posejdon“ na „Šarengradskom kupu“ održanom minulog vikenda u Kruševcu.

ШАРЕНГРАДСКИ КУП У КРУШЕВЦУ: Пливачима „Посејдона“ из Параћина четрнаест медаља

Četiri zlata klubu su doneli Nina Ralević (11), njen vršnjak Dušan Spasojević i dve godine starija Dunja Tašić.

Nina je osvojila dve zlatne medalje u disciplinama na 50 metara leđno i delfin, Spasojević je pobedio u disciplini 50 delfin u svojoj uzrastnoj kategoriji dečaka, dok je Dunja zlato isplivala na 100 metara leđno.

Sedam srebrnih medalja i tri bronze svom klubu i gradu doneli su isti plivači u drugim disciplinama, kao i Una Mutavdžić i Đorđe Borojević.

Đorđe je bio najstariji takmičar „Posejdona“ (19), dok je Nina Ralević u ukupnom plasmanu zauzela drugo mesto u svom uzrastu.