DŽABE IM POBEDA NAD SRBIJOM: Hrvatska "potopljena" na sledećoj prepreci

01. 07. 2022. u 21:11

VATERPOLISTI Španije plasirali su se u finale Svetskog šampionata u Budimpešti, pošto su u petak u polufinalu ubedljivo savladali Hrvatsku 10:5.

ЏАБЕ ИМ ПОБЕДА НАД СРБИЈОМ: Хрватска потопљена на следећој препреци

Za svetsku titulu, u reprizi finala iz Gvandžua 2019, ponovo će igrati sa braniocom titule Italijom, koja je ranije danas savladala Grčku 11:10.

Najefikasniji u redovima Španaca bio je Alvaro Granados sa četiri gola.

Nakon prvih osam minuta, obe ekipe su i postigle po tri gola. Ipak, u drugoj četvrtini dogodio se pad u igri Hrvata, koji nikako nisu useli pronaći put do mreže Španije. Sa druge strane, vaterpolisti "crvene furije" su postigli dva gola, pa su sa prednošću od dva razlike otišli na poluvreme.

Španci su u nastavku održavali prednost, da bi u poslednjoj četvrtini otišli na nedostižnih 10:5, čime su Hrvati ostali bez šanse za zlato.

BONUS VIDEO: "Delfini" se nasmejani spremaju za Svetsko prvenstvo