MALI SAJAM SPORTA: Karavan Sportskog saveza Srbije posetio Suboticu
MALI sajam sporta organizovan je i u Subotici, gradu iz koga je poteklo 17 osvajača olimpijskih medalja.
FOTO: SSS
Sportski savez Srbije je sa Ministrastvom omladine i sporta, Sportskim savezom Subotice i uz podršku grada na Trgu Slobode okupio subotičke klubove koji su trenirali na malim poligonima zajedno sa decom iz osnovnih škola.
Malom sajmu sporta prethodio je edukativni deo namenjen trenerima i sportistima. Predavanja su održana uz pomoć organizacije Aktivnija srbija i Antidoping agencije Srbije.
Na otvaranju je gradonačelnik Stevan Bakić pozdravio okupljene sportiste i decu i istakao da Subotica može da se pohvali najbrojnijim Sportskim društvom Spartak koje broji 28 klubova.
FOTO: SSS
Pomoćnica ministra za omladinu Snežana Žugić istakla je da joj je velika čas i zadovoljstvo što ispred Ministarstva omladine i sporta prisustvuje Malom sajmu sporta u gradu sporta. Predsednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek otvorio je Mali sajam sporta uz poruku deci:
- Zajedno želimo da se što više dece priključi sistemu sporta. Važna je želja dece, podrška roditelja, ali i edukacija. Zato su veoma važna predavanja dr Milice Vukašinović Vesić iz Antidoping agencije Srbije. Trudimo se da mislimo na sve i nastavićemo da ulažemo u sport kako bi svi imali što bolje uslove za trening - rekao je Štefanek i istakao da mu je uvek drago da se druži sa sportistima i decom u svom rodnom gradu.
FOTO: SSS
Sportski savez Srbije obezbedio je lopte za osnovne škole, pa je predsednik SSS Davor Štefanek uručio je lopte predsedniku Sportskog saveza Subotice Sretenu Damjanoviću.
I pred Mali sajam sporta održan je zajednički trening sa predškolcima iz PU "Naša radost". Tako je Savez za predškolski sport i fizičko vaspitanje promovisao projekat koji zajednički sprovodi sa Sportskim savezom Srbije "Sport je važan da bi bio zdrav i snažan
ISTORIJSKI TRENUTAK: "Žuta horda" debituje u nokaut fazu Lige šampiona, rival je prošlogodišnji finalista
Putujući daleko iznad Arktičkog kruga, Inter večeras gostuje Bode glimtu u prvom meču plej-ofa za osminu finala Lige šampiona. Norvežani su debitanti u nokaut fazi, ali su već pokazali da umeju da šokiraju velikane tokom grupne faze, tako da nas očekuje veoma zanimljiva utakmica na "Aspmira stadionu" (21.00).
18. 02. 2026. u 07:10
NIKOLA JOKIĆ ISPREPADAO BARAKA OBAMU! Dibidus neočekivana scena na NBA Ol-star utakmici! (VIDEO)
"NBA All Star". Čuvene tri reči koje su, nažalost, poslednjih godina značile sve samo ne istinsko košarkaško uživanje, ponovo su privukle ogromnu pažnju. A Nikola Jokić je bio sastavni deo tog obnovljenog spektakla.
15. 02. 2026. u 23:52
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)