IVANA ILIĆ PETA NA SVETU U JUNIORSKOJ KONKURENCIJI: Našoj mladoj atletičarki zamalo izmakla medalja

19. 08. 2021. u 17:51 >> 17:57

MLADA srpska atletičarka Ivana Ilić zauzela je peto mesto na Svetskom prvenstvu u Najrobiju u trci na 100 metara.

ИВАНА ИЛИЋ ПЕТА НА СВЕТУ У ЈУНИОРСКОЈ КОНКУРЕНЦИЈИ: Нашој младој атлетичарки замало измакла медаља

Ona se u finale prvenstva koje se održava u Keniji, plasirala trećim mestom u ukupnom plasmanu vremenom 11.50 s, međutim loše vreme i pomeranje takmičenja uticali su na loš start naše atletičarke, te je finale zavrsila kao petoplasirana sa 11.54 s.

Prvo mesto osvojila Tina Klejton iz Jamajke rezultatom 11.09 s, drugo mesto zauzela je Beatris Masilingi rezultatom 11.39 s iz Namibije, dok je treće mesto pripalo atletičarki Švajcarske reprezentacije Melisi Gučmidt koja je došla do bronzane medalje rezultatom 11.51 s.

Podsetimo, Ivana Ilić je prošlog meseca na Evropskom prvenstvu u Estoniji postala juniorska vicešampionka Starog kontinenta nakon što je finalnu trku na 100 m istrčala za 11.42 sekundi i zauzela drugo mesto.

Za atletičarku koja radi sa trenerom Draganom Dukancem nije takmičenje gotovo, pošto će u petak od 10 sati učestvovati u kvalifikacijama na 200 m.