FIBA OBJAVILA: Ispred Srbije samo dve selekcije

Новости онлајн

05. 03. 2026. u 20:40

SVETSKA košarkaška federacija (FIBA) objavila je najnoviju rang-listu.

ФИБА ОБЈАВИЛА: Испред Србије само две селекције

FOTO: FIBA.Basketball

Srpska košarkaška reprezentacija zadržala je treću poziciju, sa 808,8 poena, dok vodeću poziciju i dalje drži SAD sa 893,8. Dok je Nemačka druga sa 817,2 poena. 

"Orlovi" su zadržali poziciju uprkos dva izgubljena duela od selekcije Turske (78:82; 86:94) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2027. godine.

Francuska na četvrtoj poziciji ima 807,7 poena, slede Kanada sa 806 poena, Australija sa 778,5 poena, Španija sa 774,6 poena, Argentina sa 755,5 poena, Litvanija sa 750,1 poenom i Brazil sa istim učinkom.

Jedina promena u prvih 20 je prelazak Grčke na 12. poziciju (736,2 poena) i pad Letonije na 13. mesto (731,9 poena).

Prema novoj metodologiji svaka reprezentacija dobija poene za rang-listu na osnovu takmičenja i regiona u kojem se utakmica igra, faze i runde utakmice u okviru takmičenja i toga da li je tim pobedio.

U slučaju pobede gleda se rejting protivnika, da li je protivnik igrao na domaćem terenu i koš-razlika.

Svakoj selekciji se pre velikog takmičenja (Svetsko prvenstvo, Olimpijske igre, kontinentalna takmičenja) umanjuju poeni za 33 odsto.

BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Najzgodnija prevarantkinja 21. veka donela šok-odluku! Svet je zatečen, posle najnovijeg skandala je nestala, a sada...

"Najzgodnija prevarantkinja 21. veka" donela šok-odluku! Svet je zatečen, posle najnovijeg skandala je nestala, a sada...

Njena životna priča je pomalo nestvarna. Uostalom, filmski deluje scenario: teniserka nestaje s terena bez pozdrava, bez saopštenja, bez reči zbogom. Svet saznaje da je penzionisana tek kad joj je uklonjeno ime sa liste aktivnih igrača i to od strane Agencije za integritet tenisa. Telefoni isključeni — i njen, i očev, i majčin. Mediji špekulišu o bekstvu. Poslednji meč odigrala je u drugom kolu Majami opena protiv Ige Švjontek u martu 2024. Tako se, tiho i misteriozno, u maju iste godine završila karijera Kamile Đorđi — a tek onda je počela prava priča.

22. 04. 2026. u 20:01

Komentari (0)

Kijanje, suzenje očiju i loš san – kako prekinuti začarani krug ALERGIJE?