NEVEROVATNA PRIČA IZ TOKIJA: Kako je Srpkinja platila taksi i pomogla Jamajčaninu da uzme zlato na 110 metara prepone

12. 08. 2021. u 14:11

Srpkinja Tijana Stojković, jedan od volontera sa Olimpijskih igara, pomogla je Jamajčaninu da osvoji zlatnu medalju.

НЕВЕРОВАТНА ПРИЧА ИЗ ТОКИЈА: Како је Српкиња платила такси и помогла Јамајчанину да узме злато на 110 метара препоне

Jamajčanin Hansle Parčment je osvojio zlato u disciplini 110m sa preponama napravivši ogromno iznenađenje i savladavši Amerikanca Grenta Holoveja.

Verovali ili ne, da nije bilo jedne srpkinje, Tijane Stojković, jednog od volontera u Tokiju on ne bi ni osvojio zlatnu medalju.

Šta se dogodilo?

Tridesetjednogodišnji atletičar je na dan finala pogrešio i ušao u pogrešan autobus i shvatio da postoji šansa da zbog ove greške propusti najveću trku u svom životu.

Hansle je počeo da paniči, pa mu je u pomoć uskočila Tijana Stojković koja mu je dala novac za taksi kako bi stigao na finalnu trku.

Stigao je na vreme, spremio se za trku i osvojio zlatnu medalju na spektakularan način.

Posle toga je pronašao Tijanu i zahvalio joj se na pomoći. Dva dana posle trke je okačio i video na društvene mreže, pa je to kasnije šerovao i jamajčanski premijer Endru Holnes.

A post shared by Trijana (@d_treefairy)

"Tijana je imala ključnu ulogu u osvajanju medalje. Sve se to dogodilo zato što mi je pomogla", rekao je Hensle Parčment.

Tijana je od vlade Jamajke dobila zvaničan poziv da dođe u njihovu zemlju kao gost, a ne zna se da li je prihvatila poziv ili nije.

Za sada, zna se da je od Hanslea dobila majicu i da su se fotografisali.