EVROLIGA: Lučić savladao Jovića, Trijumfalni povratak Jasikevičijusa u Kaunas

Košarkaši Bajerna savladali su Himki u meču 12. kola Evrolige – 80:77.

ЕВРОЛИГА: Лучић савладао Јовића, Тријумфални повратак Јасикевичијуса у Каунас

Stefan Jović se vratio na parket, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.

Na kraju se radovao Vladimir Lučić.

Himki je bolje otvorio meč i zahvaljujući Švedu i Joviću došao do +7 posle prvih 10 minuta.

Održavali su prednost sve do poslednja dva minuta prvog poluvremena.

Tada su se "raspucali" igrači Bajerna i sa nekoliko vezanih trojki preokrenuli rezultat, što je na noge diglo i Marka Pešića.

Na poluvreme su otišli sa +3, a u drugom je konstantno bila "klackalica".

U poslednju četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom i praktično se 10 minuta igralo koš za koš.

Jović je promašio polaganje i trojku u dva vezana napada pri vođstvu Himkija, pa je Bajern sa linije penala preokrenuo.

Na 40 sekundi do kraja i 78:77 Šved je promašio trojku, ostalo je 25 sekundi, Himki je odlučio da brani napad.

Neverovatna i neozbiljna odluka obila im se o glavu, pošto je Šiško na četiri sekunde do kraja promašio trojku, a onda je Bajern uhvatio ofanzivni skok i faul je napravljen na 1,5 sekundi do kraja.

Vajler-Beb je pogodio oba i bilo je +3, pa je Himki posle tajm-auta imao šut za produžetak.

Monro je promašio otvorenu trojku.

Bajern su do pobede predvodili Boldvin sa 19, Cipser sa 18 i Lučić sa 10 poena.

Aleksej Šved bio je blizu tripl-dabla, pošto je upisao 20 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Stefan Jović je upisao 6 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris u Kaunasu sa 73:62.

Prvi put od juna meseca, Šaras Jasikevičijus se vratio u Kaunas i svoj prvi povratak u ,,Žalgirio arenu“ pamtiće kao trijumfalan. Njegova Barselona vodila je žestoku bitku sa bivšim klubom Žalgirisom, ali su uprkos tvrdoj utakmici izvojevali 11 poena viška i trijumfovali.

Nisu izgubili nijednu deonicu, ali su svaku dobijali sa tek po nekoliko poena razlike. Istupili su Brendon Dejvis sa 16 i Kajl Kjurik sa poenom manje i doneli Barseloni devetu pobedu u 11 susreta.

S druge strane, u šestom uzastopnom porazu Žalgirisa istakao se Rokas Jokubaitis sa 15 poena. Njihov šut za tri bio je katastrofalan (11.1 odsto) i pogodili su samo dva puta iz 11 pokušaja.