MEGA SE PROVUKLA U KOPRU: Primorska pala posle produžetka, neefikasna treća četvrtina

Č. V.

21. 11. 2020. u 21:57

KOŠARKAŠI Mege slavili su teže nego što se oečkivalo protiv Primorske - posle produžetka sa 71:69 u osmom kolu ABA lige.

МЕГА СЕ ПРОВУКЛА У КОПРУ: Приморска пала после продужетка, неефикасна трећа четвртина

Očekivalo se da će tim iz Beograda mnogo lakše izaći na kraj protiv najslabije ekipe u regionalnom takmičenju.

Ipak, tim iz Kopra je odigrao odličnu utakmicu i bio je nadomak prvog trijumfa ove sezone u ABA ligi.

Ovaj meč je obeležila i poenterski veoma loša treća četvrtina. Ukupno je postignuto 14 poena, a taj kvartal su dobili izabranici Vlade Jovanovića sa 9:5.

Primorska je nakon poena Luke Vončine na 58 sekundi do kraja utakmice vodila 60:63. Tu prednost nije uspela da zadrži pošto je Milenko Tepić pogodio trojku, kojom je ispostavilo se doneo produžetak svom timu.

Gosti su bili bolji u dodatnih pet minuta i uspeli su da slome otpor domaćih u dvorani "Bonifika".

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Simonović sa 15 poena i 12 skokova, pratio ga je Karlo Matković sa 12. Na druoj strani najbolji je bio Luka Vončina sa 22, dok je Erjon Kastrati dodao 21.

Učinak Mege je sada 6-2, a slovenačke ekipe 0-8.