VELIĆ PRED PARTIZAN: Agresivnom odbranom protiv crno-belih
TRENER košarkaša Cibone Ivan Velić izjavio je da će njegov tim sutra imati težak zadatak protiv Partizana u 7. kolu ABA lige.
Foto: N.Paraušić
Utakmica koja je označena kao derbi kola igra se sutra u Draženovom domu u Zagrebu od u 17 sati.
- Očekuje nas izrazito težak protivnik. Ekipa Partizana je sastavljena za sam vrh ABA lige i Evrokupa. Uz Zvezdu, Budućnost i Cedevitu Olimpiju su najveći favoriti za osvajanje regionalne lige. Ušli su u sezonu dosta slabo, imali su nekoliko neočekivanih poraza i to je rezultiralo smenom trenera. S obzirom na te okolnosti, očekujem agresivan i jak Partizan i naš će cilj biti da odgovorimo fizički na tu agresiju i na njihova tela koja su za veći nivo košarke. Nadam se da uz timsku igru i agresivan pristup, prvenstveno u obrani, možemo igrati otvorenu utakmicu. Oni su u stanju ''opšte mobilizacije'' tako da će biti teško, ali verujem da ćemo moći da odigramo dobru utakmicu i da im pariramo jasno, ako nam se ukaže prilika da ćemo uzeti tu pobedu", rekao je Velić za klupski sajt.
Cibona trenutno u ABA ligi ima dve pobede i četiri poraza, dok crno-beli imaju skor 3-3, a košarkaš Ivan Novačić ističe da njegov tim mora da odigra agresivno protiv gostujuće ekipe.
- Partizan stiže razigran dolaskom novog trenera. Mi moramo pokazati agresivnost više i što više budemo u egalu, imamo veće šanse za pobedu. Oni su u sezonu ušli slabije nego što su očekivali, imaju tek jednu pobedu više od nas i ako nam odbrana bude na nivou, mislim da ćemo imati svoju šansu", rekao je Novačić.
Preporučujemo
FILIPOVSKI OPREZAN PRED CIBONU: Poštujemo protivnika, ali smo maksimalno spremni
13. 11. 2020. u 14:23
PRIMORSKA PREGAŽENA U ZAGREBU: Cibona slavila protiv tima iz Kopra 41 razlike
01. 11. 2020. u 20:09
POSLE 20 DUGIH GODINA: Betis ima sve u svojim rukama i nalazi se nadomak plasmana u Ligu šampiona
ANDALUŽANI samouvereno drže peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, a priliku da se još više približe evropskoj eliti imaće večeras na "Kartuhi" gde će od 20 časova ugostiti Elče.
12. 05. 2026. u 07:40
I ČUVENI "GROBARI" DOŠLI NA KOMEMORACIJU VLADIMIRA CVETKOVIĆA: Kakve scene na Marakani... (FOTO/VIDEO)
Činjenica da je umro Vladimir Cvetković, legenda i košarkaškog i fudbalskog kluba Crvena zvezda, okupila je danas na Marakani ne samo one kojima su crveno-beli u srcu, već i crno-beli, jer je donedavno malo ko e znao da je čuveni "Cvele" svojevremeno bio i "spasilac" FK Partizan.
12. 05. 2026. u 12:20
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)