ŽALGIRIS NADIGRAO ZVEZDU: Crveno-beli platili danak lošem šutu za dva!

A. Ilić

13. 10. 2020. u 18:20

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa 69:75 (19:19,14:20, 27:23, 9:13) u trećem kolu Evrolige.

ЖАЛГИРИС НАДИГРАО ЗВЕЗДУ: Црвено-бели платили данак лошем шуту за два!

Dobro je Crvena zvezda otvoriloa meč, na početku prve deonice imali su prednost 11:4, usledila je serija Žalgirisa koji se potpuno vratio u meč, da bi do kraja deonice bilo nerešeno 19:19.

U drugoj četvrtini znatno bolja igra izabranika Martina Šilera koji su se razigrali, dok Crvena zvezda ulazi u prazan hod, gde je pet minuta bila bez poena. Za to vreme gosti su imali prednost 33:39.

Usledila je odlična treća deonica Crvene zvezde. Poveli su domaći 10:3 i potpuno se vratili u meč, da bi do kraja četvrtine Žalgiris ipak uspeo da zaigra angažovanije, iako je Zvezda dobila deonicu 27:23, gosti su imali ukupnu prednost 60:62.

U neobičnoj poslednjoj četvrtini nismo videli uzbudljivu košarku. Preko pet minuta na semaforu je stajalo 62:69, dok je Zveza u četvrtoj četvrtini pogodila samo dva poena za nešto više od sedam minuta.

Crvena zvezda - Žalgiris 69:75 (19:19,14:20, 27:23, 9:13)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudijska trojka: Ana Panter, Karlos Kortes, Spiros Gkontas

Crvena zvezda: Hol 9, Volden 9, Lojd 19, Davidovac 11, Lazić 2, Rit 2, Radanov, Dobrić 3, Simonović 2, Jagodić-Kuridža 2, Simanić, Kuzmić 8.

Žalgiris: Vokap, Lekavičius 16, Hejs 8, Jankunas 4, Lukosiunas, Milaknis, Geben 5, Rubit 8,Jokubaitis 9, Vasturia 5, Grigonis 8, Lovernj 12.

KRAJ MEČA

67:71 - Zvezda u poslednjih 30 sekundi ima zaostatak od četiri poena, promašio je Volden. Zvezda ne faulira na vreme.

67:69 - Zvezda hvata priključak. Polovičan Volden sa penala, posle toga Žalgiris gubi loptu, a Hol postiže lake poene.

64:69 - Konačno neko postiže poene, bio je to Lojd, američki košarkaš polaže za poene crvene zvezde.

62:69 - nema poena ni na jednoj ni na drugoj strani- Žalgiris tri minuta u postu, dok Zvezda na koš čeka ponovo pet minuta...

60:69 - serija gostiju 7:0, pogodili su za dva Jankunas i Rubit, a za tri je precizan bio Lekavičius.

60:62 - Konsolidovali su svoje redove košarkaši Žalgirisa, trojkama su se održavali u meču, a poenima Rubita imaju minimalnu prednost pred poslednju deonicu.

54:52 - Lekavičius je pogodio za tri, gosti se uzdaju samo u šut sa distance, a u domaćem sastavu monstruozno zakucavanje Lojda. Amerikanac je u narednom napadu pogodio trojku, za svoj 15. poen.

48:47 - Davidovac pogađa svoj 17. poen iz gotovo nemoguće situacije. Sa druge strane pogodio je Lovernj, a Volden je bio precizan uz dodatno bacanje.

44:45 - Ponovo izgubljena lopta gostiju, nakon tri i po minuta Žalgiris je izašao iz bonusa, a Davidovac je bio polovičan. Druga trojka Hejza u četvrtini, za šesti poen gostiju u deonici.

43:42 - Laki poeni Voldena, Zvezda serijom 10:3 ponovo u prednosti.

41:42 - Trojkom Davidovca Zvezda se vratila u potpunosti u meč. Goste treba da brine treći faul Lokapa. Potom je Davidovac pogodio i za dva uz nesportski faul. Osam vezanih poena za Dejana Davidovca.

35:42 - Hejz je uprkos dobroj odbrani pogodio za tri uz zvuk sirene, odgovorio je sa druge strane Davidovac sa dva laka poena.

DRUGA ČETVRTINA 19:19, 14:20

33:38 - Zvezda nakon pet minuta dolazi do poena, ali sa linije za slobodna bacanja.

31:38 - Prazan hod oba tima trajao je dva minuta. Crvena zvezda ima problem u napadu, nisu Obradovićevi puleni pet minuta postigli koš.

31:36 - Zvezdina zonska odbrana dala je previše prostora Žalgirisu, tri puta su hvatali loptu u napadu, iz trećeg pokušaja Lovernj je pogodio uz faul.

31:32 - Prvi problem za Zvezdu. Treći faul Marka Jagodića-Kuridže.

29:32 - Ulaze belo-zeleni u ritam, lakim poenima Lovernja dolaze do tri poena prednosti, a to je Obradoviću bio signal za minut odmora.

29:30 - Usledio je period igre koš za koš, trojka Voldena, sa druge strane pogađa Vasturija za novo vođstvo gostiju. Dva napada u nizu crveno-beli su potom napravili faul u napadu, te dozvolili gostima da ponovo povedu.

22:19 - Identično poput prve počela je i druga četvrtina, trojkom Lojda nakon lepo nacrtane akcije.

PRVA ČETVRTINA 19:19

19:19 - Kraj prve četvrtine. Iako je Zvezda bolje otvorila deonicu, uspeli su gosti da se do kraja u potpunosti vrate u meč. Po pet poena postigli su Hol i Lengston, dok je kod gostiju Lekavičijus postigao sedam poena.

17:17 - Prvo je Jankunas ukrao loptu, došli su gosti do lakih poena, potom je Hol bio uspešan za tri poena.

14:15 - Poenima sa linije za slobodna bacanja Jankunas dovodi ekipu Žalgirisa u vođstvo.

14:11 - Trojkom Ognjena Dobrića prekidaju crveno-beli mini seriju gostiju.

11:9 -Razbudili su se gostujući košarkaši, trojkom Lekavičijusa prišli su na dva poena zaostatka, Obradović je zatražio minut odmora. Treba istaći da je u napadu pre Rit dosudila faul u napadu iako je Rit propisno stajao u piku.

7:2 - Odlična igra Zvezde u odbrani, nakon tri minuta protivniku su dozvolili samo dva poena, sa druge strane, lako crveno-beli izlaze sa agresivnom orbanom Žalgirisa.

5:0 - Trojka Lojda, potom laki poeni za Kuzmića, Zvezda je imala mini-seriju.

0:0 - Prvi napad na meču imala je Crvena zvezda, Lazić ga nije realizovao.