MARINOVIĆ DOBIO VELIKO POJAČANJE: Borac doveo Amerikanca sa koledža
KOŠARKAŠI Borca će sledeće sezone igrati u ABA ligi i odlučili su da se pojačaju kako bi bili konkurentni.
Marko Marinović Foto: Fejsbuk KK Borac
Novi igrač Čačana je Amerikanac Derik Tornton, koji je visko 195 centimetara. Igra na poziciji beka i ima 23 godine.
Mladi košarkaš iz Los Anđelesa je potpisao ugovor sa timom koji sa klupe predvodi Marko Marinović na godinu dana.
On je tako postao tek drugi Amerikanac koji će obući dres Borca. Pre njega je u grad na Moravi došao Brajs Džons prošle sezone.
Tornton je završio Boston koledž za koji je u prethodnoj sezoni prosečno beležio 12,7 poena. Pored toga, upisivao je 2,8 skokova po utakmici, a statistika kaže da je ostvarivao 3,4 asistencije po duelu. Pre Boston koledža igrao je na Univerzitetu Đuk, a nakon toga i za Univerzitet Južna Kalifornija.
Pre njega u Borac je stigao i Aleksa Novaković, a novi ugovor sa klubom su potpisali pomenuti Džons i Radovan Đoković, kao i kapiten Uroš Čarapić, koji je to uradio još u maju.
(Sportske.net)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
IZDAJA O KOJOJ BRUJI CEO SVET! Šampionka Rolan Garosa povukla šokantan potez
22. 07. 2026. u 09:20
OGLASIO SE JU-ES OPEN! Evo ko će učestvovati na poslednjem grend slem turniru u sezoni
22. 07. 2026. u 08:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VELIKI TRENUTAK: Srpski klub večeras debituje u Evropi!
SVOJ prvi meč ikada u evropskim takmičenjima ekipa Železničara odigraće protiv Brage koju dočekuje na "SPK Mladost" u prvom meču drugog kola kvalifkacija za Ligu konferencija (21.00).
22. 07. 2026. u 08:56 >> 08:56
FUDBALSKI SVET ZAVIJEN U CRNO! Preminuo legendarni engleski reprezentativac!
Samo dan posle završetka Svetskog prventstva u fudbalu stigle su tužne vesti sa Ostrva.
20. 07. 2026. u 16:32
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
21. 07. 2026. u 22:20 >> 23:04
Komentari (0)