DAN ZA VEČITI DERBI: Crvena zvezda i Partizan u borbi za "Žućkovu levicu" u Nišu
Novi "večiti derbi" očekuje sve ljubitelje košarke u okviru Kupa Radivoja Koraća. Crvena zvezda će pokušati da dođe do petog trofeja u nizu, dok Partizan želi prvu titulu u Kupu od 2020.
FOTO: M. Vukadinović
Košarkaši Crvene zvezde i Partizana večeras od 20.45 sati igraju finale završnog turnira Kupa Radivoja Koraća.
Zvezda je u polufinalu savladala FMP rezultatom 84:63 i boriće se za peti uzastopni trofej, dok je Partizan do finala stigao ubedljivom pobedom protiv Mege 83:63.
- Daćemo sve od sebe u finalu. Sa Partizanom smo igrali nekoliko puta ove sezone, znamo šta znači derbi - izjavio je trener Crvene zvezde Janis Sferopulos.
Crveno-beli će, prema najavi grčkog stručnjaka, gotovo izvesno igrati bez povređenog Ognjena Dobrića.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
RASULO KAKVO SE NE PAMTI U HUMSKOJ! Talentovani fudbaler hitno napustio Partizan
05. 01. 2026. u 06:52
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)