ŠTA URADI OVAJ ČOVEK? Nikola Jokić brutalnom partijom u infarkt završnici rasplakao Srbina
Košarkaši Denver nagetsa upisali su prvu pobedu u novoj sezoni, savladali su posle produžetka Toronto sa 127:125, a opet je briljirao Nikola Jokić.
FOTO: Tanjug/AP
Nagetsi su nastavili sa lošom igrom, ali su ovog puta i pored toga uspeli da slome otpor Reptorsa i dobiju ekipu koju predvodi naš trener Darko Rajaković - 127:125 i tako upišu prvenac u aktuelnoj sezoni.
Nikola Jokić je duel okončao sa 40 poena, iz igre 18/27, za tri 3/5, a imao je deset skokova i četiri asistencije. Pored Srbina, koji je drugi meč u nizu ubacio barem 40 poena, prethodno je "isporučio" 41 poena LA klipersima, u ekipi Denvera raspoloženi su bili pomenuti Mareja koji je ubacio 17 poena, a imao je i devet skokova i sedam asistencija, Kristijan Braun je takođe dodao 17 poena, jedan manje ubacio je Eron Gordon uz 11 skokova, dok je Rasel Vestbruk opet odigrao loš meč, imao je samo devet poena.
U ekipi Toronta Skoti Barns je imao 21 poen i 12 skokova, a Er-Džej Beret 20 poena, dok je Jaka Poetl meč završio sa dabl-dabl učinkom 16 poena i 19 skokova.
Tim iz Kolorada je bio u zaostatku na poluvremenu 62:54, a potom i u minusu od 15 poena tokom treće četvrtine. Činilo se da će Nagetsi izgubiti i ovaj meč, ali su na kraju nekako iščupali trijumf. Serijom 14:3 uspeli da uvedu meč u dodatnih šest minuta.
Jokić je uručio loptu Mareju, a Kanađanin je prodorom na drugi obruč obezbedio dodatnih pet minuta igre - 114:114. Onda je sve u svoje ruke preuzeo Jokić, svestan da će opet morati sve sam inače će uslediti novi poraz Denvera. Ubacio je sedam poena u ovom delu igre, mada su Reptorsi opet imali šansu za pobedu i novi produžetak, ali su bili neprecizni, pa su Nagetsi i pored silnih problema ipak trijumfovali.
Košarkaši Majamija su na svom terenu pobedili Detroit 106:98, a srpski reprezentativac u dresu Majamija Nikola Jović upisao je šest poena, četiri skoka i jednu asistenciju.
Majami su do pobede predvodio Džimi Batler sa 23 i Teri Rozir sa 20 poena, a kod Detroita su se izdvojili Kejd Kaningem sa 24 i Tim Hardavej sa 20 poena.
Košarkaši Dalasa su na svom terenu pobedili Jutu sa 110:102, a slovenački internacionalac Luka Dončić je zabeležio 15 poena, devet skokova i osam asistencija.
Orlando je kao domaćin pobedio Indijanu 119:115, a najbolji kod Orlanda i ujedno najbolji na meču bio je Paolo Bankero sa 50 poena, 13 skokova i devet asistencija.
U ostalim mečevima, Vašington je na gostujućem terenu pobedio Atalantu 121:119, Borston je kao domaćin pobedio Milvoki 119:108, Klivlend je u gostima pobedio Njujork 110:104, Čikago je u gostima savladao Memfis 126:123, Hjuston je na gostujućem terenu savladao San Antonio 106:101, Finiks je kao domaćin savladao Los Anđeles Lejkerse 109:105, a Sakramento je kao domaćin pobedio Portland 111:98.
Bonus video: Iza kulisa - detalj iz svlačionice košarkaša Srbije posle osvajanja bronze na Olimpijskim igrama u Parizu
Preporučujemo
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Denver i Klipersi odigrali meč za infarkt, a o igri Srbina će se pričati (VIDEO)
27. 10. 2024. u 04:14 >> 04:19
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)