VELIKA ČAST: Legendarni srpski trener od petka u Akademiji francuske košarke

PREDSEDNIK Olimpijskog komiteta Srbije, Božidar Maljković, biće svečano primljen u prestižnu Akademiju francuske košarke 18. oktobra u Parizu. Ova izuzetna čast dolazi nakon što je Maljković već odlikovan u Kući slavnih španske košarke, a sada će zajedno sa legendarnim Tonijem Parkerom biti primljen u Hall of Fame francuske košarke.

ВЕЛИКА ЧАСТ: Легендарни српски тренер од петка у Академији француске кошарке

FOTO: OK Srbije

Akademija francuske košarke ima za cilj da slavi sve one koji su ostavili neizbrisiv trag u istoriji francuske košarke. Božidar Maljković je izabran za Akademika francuske košarke od strane Počasnog komiteta, čime je još jednom potvrđen njegov izuzetni doprinos razvoju košarke, ne samo u Francuskoj, već i širom Evrope i sveta.

Maljković je jedan od najtrofejnijih evropskih trenera svih vremena, sa impresivnim učinkom koji uključuje četiri titule prvaka Evrope.

Njegova karijera u francuskoj košarci obeležena je posebnim postignućem – osvajanje titule šampiona Evrope 1993. godine sa ekipom Limoža, što je bila prva takva titula u istoriji francuskog sporta. Ovaj uspeh nije samo označio prekretnicu za Limož, već i za francusku košarku u celini.

Tokom svoje trenerske karijere u Francuskoj, Maljković je osvojio dva naslova šampiona Francuske lige (92/93 i 93/94) i dva trofeja u Kupu Francuske (93/94 i 94/95). Njegova sposobnost da izvuče maksimum iz svojih igrača donela mu je i dva puta titulu trenera godine u Francuskoj (92/93 i 93/94).

BONUS VIDEO: Delije pune Beogradsku arenu pred meč Zvezda - Baskonija

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GODINAMA TAJILA ISTINU O POREKLU: Zlata Petrović priznala - Krila sam od sina da smo Romi, to mu je predstavljalo veliki problem