PARTIZAN TRAŽI MOTIV: Zadar veliki dužnik iz prvog dela sezone
PARTIZAN je pobedom protiv Budućnosti osigurao drugo mesto u ABA ligi i igraće u četvrtfinalu plej-ofa sa sedmoplasiranom Igokeom. Sa te strane, današnji meč poslednjeg kola sa Zadrom u "Areni" (19.00) nema takmičarsku draž.
Foto ABA liga
Međutim, crno-beli dobro pamte ubedljiv poraz od dalmatinskog tima u dvorani "Krešimir Ćosić" (68:84).
- Igramo protiv tima koji je odigrao izvanrednu utakmicu protiv nas u prvom delu prvenstva. Moramo da nađemo motive, bez obzira na to što se već zna pozicija na tabeli, da odigramo dobru utakmicu u ovom delu takmičenja i praktično krenemo da se spremamo za plej-of - kaže trener crno-belih Željko Obradović.
Aleksa Avramović je propustio prvu utakmicu sa Zadrom, koji je zakucan za šesto mesto i sastaće se u četvrtfinalu sa ekipom Budućnosti.
- Zadar nas je porazio u prvom delu sezone. Imaju sjajan tim, sastav igrača približne visine, slične građe i konstitucije - analizira Avramović protivnika. - Igraju dobru košarku predvođeni najkorisnijim igračem lige Lukom Božićem, koji stvarno igra odlično. Imaju još igrače poput Drežnjaka, Ramljaka, Lakića, Mazalina, Žganeca, koji igraju veoma dobro. Znamo da moramo pred našom publikom da završimo regularni deo takmičenja pobedom, iako je rezultatski nebitna utakmica i za njih i za nas. Puni smo motivacije, jer znamo da nas posle toga očekuje teška utakmica protiv Valensije koju moramo da dobijemo. Nadam se da ćemo iz ove nedelje izaći sa dve pobede.
Preporučujemo
SKANDAL TRESE HRVATSKU! Šok za šokom pred Svetsko prvenstvo, a krivac je samo jedan čovek
09. 06. 2026. u 06:54 >> 07:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
08. 06. 2026. u 07:30
HAOS PRED MUNDIJAL! Zmije opkolile kamp reprezentacije Švajcarske
Haos pred početak Mundijala. Zmije su opkolile kamp reprezentacije Švajcarske, a igrači ne kriju strah i nezadovoljstvo.
08. 06. 2026. u 16:50
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)