SFEROPULOS ISKREN: "Možda nas je Real potcenio, ali to nije pitanje za mene"
TAKMIČARSKI nebitna utakmica u Madridu ipak je malo više značila Zvezdi. Svaka pobeda nad Realom je trofej za sebe, u ovom slučaju bila bi i tračak sunca u tmurnoj sezoni.
FOTO: M. Vukadinović
Crveno-beli su imali 16 poena prednosti u trećoj četvrtini, sedam u poslednjoj, ali su naposletku podleteli pod kopita kraljevske konjice sa Džananom Musom i Mariom Hezonjom u sedlu (94:101).
- Real nije dobro počeo utakmicu, dok mi jesmo, kao i u drugom poluvremenu. Možda nas je Real potcenio, napominjem možda, ali to je već pitanje za ljude iz Madrida, ne za mene. Sa naše strane, imali smo dobru utakmicu i to je važno za nas - rekao je trener Zvezde Janis Sferopulos.
Zvezda je igrala bez plejmejkera, u Beogradu su ostali Miloš Teodosić, Jago dos Santos i Nikola Topić. Real bez Fakunda Kampaca, Vensana Poarjea i Gabrijela Deka. Nemanja Nedović je sa 30 poena ostvario lični rekord u crveno-belom dresu, Adam Hanga sa 22, sedam asistencija i šest skokova odigrao utakmicu sezone.
- Svi znaju da je Real jedan od najvećih favorita za fajnal-for, da je aktuelni šampion i prvi na tabeli. Iako nekoliko važnih igrača nije igralo, videli smo kakav kvalitet imaju. Bitno nam je bilo da budemo u igri do kraja. Imali smo mnogo problema o kojima neću da govorim da ne ispadne da se pravdam. Pred nama su još dve utakmice i želimo da se borimo. Sa druge strane, moramo da budemo fokusirani na ABA ligu, gde smo prvi i planiramo da ostanemo na liderskoj poziciji - kaže Sferopulos.
Crveno-beli će 4. aprila ugostiti Olimpijakos, sedam dana kasnije završavaju sezonu u Evroligi gostovanjem Efesu. Pre toga, u ponedeljak meču sa SC Derbijem u hali "Aleksandar Nikolić" (18.00) mogu da overe prvo mesto u ABA ligi.
Preporučujemo
POSLE 20 DUGIH GODINA: Betis ima sve u svojim rukama i nalazi se nadomak plasmana u Ligu šampiona
ANDALUŽANI samouvereno drže peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, a priliku da se još više približe evropskoj eliti imaće večeras na "Kartuhi" gde će od 20 časova ugostiti Elče.
12. 05. 2026. u 07:40
I ČUVENI "GROBARI" DOŠLI NA KOMEMORACIJU VLADIMIRA CVETKOVIĆA: Kakve scene na Marakani... (FOTO/VIDEO)
Činjenica da je umro Vladimir Cvetković, legenda i košarkaškog i fudbalskog kluba Crvena zvezda, okupila je danas na Marakani ne samo one kojima su crveno-beli u srcu, već i crno-beli, jer je donedavno malo ko e znao da je čuveni "Cvele" svojevremeno bio i "spasilac" FK Partizan.
12. 05. 2026. u 12:20
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)