NI ZVEZDA NI PARTIZAN... MVP ABA lige dolazi iz Hrvatske
ZAVRŠEN je ligaški deo na Jadranu. Krenula su da se dele priznanja, Željko Obradović je najbolji trener ABA lige, a izbor za igrača je iznenađujući.
FOTO: ABA liga j.t.d. / Dragana Stjepanović
Naime, košarkaš Zadra Luka Božić proglašen je danas za najkorisnijeg igrača (MVP) regularnog dela ABA lige, u izboru trenera, novinara i navijača.
Hrvatski košarkaš je osvojio 79 odsto glasova, na drugom mestu je završio igrač Crvene zvezde Fakundo Kampaco sa 12,3 odsto glasova, a treći je košarkaš Partizana Matijas Lesor (7,1).
Božić je ove sezone prosečno beležio 22 poena, 9,8 skokova i 6,4 asistencije, uz indeks korisnosti 32,6.
Prošle godine nagrada za najkorisnijeg igrača pripala je tadašnjem članu Crvene zvezde Nikoli Kaliniću, koji sada nastupa za Barselonu.
FOTO: ABA liga
Preporučujemo
RATKO VARDA ODUŠEVLjEN PARTIZANOM: "Vreme je da se konačno vrate titule"
27. 04. 2023. u 08:57 >> 09:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
HRVATI PRIZNALI: "Zašto su nam opravdano poništili gol za 2:2"
HRVATSKA reprezentacija je ispala sa Svetskog prvenstva. Izgubili su od Portugala 2:1 u osmini finala Svetskog prvenstva i završili svoj nastup, dok će Kristijano Ronaldo i drugovi u osmini finala jurišati na komšijsku Španiju.
03. 07. 2026. u 17:09
Komentari (0)