NIKOLA KALINIĆ U CENTRU SKANDALA: Legendarni Jasikevičijus "najurio" Srbina! Poslao ga u svlačionicu usred meča (FOTO)
SRPSKI reprezentativac Nikola Kalinić i njegov trener, legendarni Litvanac - Šarunas Jasikevičijus sukobili su se večeras tokom Evroligaške utakmice.
FOTO: Photojoiner
Incident se dogodio na meču Barselone za koju bivši igrač Zvezde igra od ove sezone i Efesa u Instanbulu.
Sredinom trećeg kvartala Kalinić je bio jedan od najboljih igrača katalonskog tima, ali je Jasikevičijus bio nezadovoljan njegovom igrom u odbrani što mu je i sugerisao.
Litvanac je i kao igrač, a i sada kao strateg poznat po zapaljivom temperamentu, a njih dvojica su krenula sporadično da razmenjuju optužbe posle jedne defanzivne akcije Barselone.
Pokušao je Nikola da reši tu nedoumicu, ali mu je Jasikevičijus pokazao rukom da krene ka svlačionici.
Kalinić nije odmah poslušao trenerovu naredbu, ali mu je temperamentni strateg ponovo prišao i rekao da je to njegova konačna odluka, pa je reprezentativac naše zemlje morao da se pre vremena zaputi ka svlačionici.
Pokušao je i saigrač Kori Higins da zadrži Srbina na klupi barem, ali je Jasikevičijus očekivano ostao dosledan svojoj prvobitnoj odluci.
Kalinić je tako završio meč pre vremena, a za 19 minuta koliko je bio na parketu protiv aktuelnog šampona Evrope, zabeležio je 10 poena i četiri skoka.
Nakon celog skandala na parketu hale u Istanbulu oglasio se i sam trener i obrazložio razlog takve odluke.
- Iskazao je nepoštovanje prema timu, pozabavićemo se time unutar kluba - kratko je poručio Jasikevičius nakon poraza u Istanbulu (96:86).
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO-SNIMCI
Preporučujemo
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (6)