SRBIJA NASTAVILA DA MELJE: "Orlići" očitali lekciju Estoniji i vratili se gde im je mesto
MUŠKA U20 reprezentacija Srbije nastavila je da deli lekcije na Evropskom prvenstvu B divizije u Tbilisiju.
FOTO: KSS
"Orlići" su se plasirali u finale pošto su pregazili Estoniju sa 73:58 (16:12, 24:8, 16:26, 17:12). To znači da će dogodine naš tim koji sa klupe predvodi novi trener Crvene zvezde Vladimir Jovanović igrati u A diviziji, jer se tri tima sa turnira iz glavnog grada Gruzije vraćaju u elitni rang.
Već posle 20 minuta košarke bilo je jasno da će Srbija igrati u meču za trofej. Naša selekcija je stekla veliku prednost od 20 razlike - 40:20.
Rival je uspeo koliko-toliko da smanji razliku tokom trećeg kvartala, no pobeda "orlića" se nijednog momenta nije dovodila u pitanje.
Najefikasniji u redovima Srbije bio je Mihailo Bošković sa 17 poena. Dvocifren učinak imali su još Vojin Medarević koji je ubacio 16, dok su Nikola Manojlović i Mihailo Mušikić brojali do deset.
Naša reprezentacija će u finalu igrati protiv pobednika meča Island - Finska.
BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
NOVAK BEZ JELENE U DUBROVNIKU: "Obilazim hrvatsku obalu i uživam" (FOTO)
23. 07. 2022. u 18:45 >> 18:43
ĐOKOVIĆ DOBIO LOŠE VESTI: Navijači su se potajno nadali, ipak se neće desiti...
23. 07. 2022. u 17:11 >> 17:17
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)