RAPSODIJA ZVEZDE U NAPADU: Crveno-beli slavili protiv Mege u prvom polufinalnom meču 36 razlike

10. 06. 2022. u 21:33

KOŠARKAŠI Crvene zvezde pobedili su ekipu Mega Basketa rezultatom 114:78 u prvom polufinalnom meču Superlige Srbije.

РАПСОДИЈА ЗВЕЗДЕ У НАПАДУ: Црвено-бели славили против Меге у првом полуфиналном мечу 36 разлике

Zvezda je sjajno otvorila meč, pa je već na kraju prve četvrtine vodila 33:15, a do kraja poluvremena je dodatno uvećala prednost na 58:39. Na kraju treće deonice, prednost je već narasla na preko 30 razlike, 89:56. Crveno-beli su malo usporili ritam u poslednjoj četvrtini koju je Zvezda dobila "samo" tri razlike , a meč je završen rezultatom 114:78 u korist aktuelnog šampiona ABA lige.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Nikola Ivanović sa 25 poena i šest asistencija, pratio ga je Ognjen Dobrić sa 16 koševa i sedam skokova.

Sa druge strane, kod gostiju najviše se istakao Samson Ružencev sa 16 poena, dok je Boriša Simanić postigao poen manje.

Podsetimo, Mega je ovaj meč igrala bez svog najboljeg igrača Nikole Jovića koji se nalazi u Denveru gde će odraditi trening u sklopu priprema za NBA draft koji se održava 23. juna.

BONUS VIDEO: Crvena zvezda je šampion ABA lige