ABA LIGA: Budućnost upisala drugu pobedu, Split pao u Podgorici

10. 10. 2021. u 18:50

KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su Split sa 75:66 u "Morači" u trećem kolu ABA lige i tako došli do drugog trijumfa u regionalnom takmičenju.

АБА ЛИГА: Будућност уписала другу победу, Сплит пао у Подгорици

Podgoričani su zasluženo slavili i tako naneli rivalu treći poraz. Hrvatski klub je uz Zadar i Mornar jedini koji nema pobedu u novoj sezoni.

Držao je domaćin sve u svojim rukama, posebno u prvih 20 minuta. Tim Aleksandra Džikića je na veliki odmor otišao sa šest poena prednosti - 44:38.

Ipak, gosti se nisu predavali i dobrom igrom u trećem kvartalu su uspeli da unesu neizvesnost u utakmicu, ali nisu imali snage za preokret.

Budućnost je poslednju četvrtinu odigrala odlično u odbrani i protivnika ostavila na svega osam poena i na taj način upisala novu pobedu.

Najefikasiniji kod Podgoričana bio je Marko Jagodić Kuridža sa 18 poena, pratio ga je Džastin Kobs sa 12. U Splitu se najviše istakao Darko Bajo koji je meč završio sa 20 poena, Nejc Barič je postigao 12.

Učinak Budućnosti posle tri kola je 2-1, a hrvatskog kluba 0-3.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom