SEVILJA BOLJA OD REAL SOSIJEDADA: Andalužani za dva minuta preokrenuli rezultat i "zakuvali" borbu za titulu

18. 04. 2021. u 16:26

FUDBALERI Sevilje pobedili su Real Sosijedad sa 2:1 u San Sebastijanu u 33. kolu Primere i dodatno su "zakuvali" borbu za titulu.

СЕВИЉА БОЉА ОД РЕАЛ СОСИЈЕДАДА: Андалужани за два минута преокренули резултат и закували борбу за титулу

Andalužani su ovim trijumfom došli do 64 boda u prvenstvu, imaju tri manje, ali i meč više od vodećeg Atletiko Madrida i umešali se onako iz prikrajka u borbu da na kraju prvi prođu kroz cilj.

Nije ova utakmica dobro počela za izabranike Đulena Lopetegija. Real Sosijedad je poveo već u 5. minutu preko Karlosa Fernandeza. Ipak, Sevilja nije odustajala i razmaku od dva minuta je preokrenula rezultat.

Najpre je Fernando u 22. minutu pogodio za izjednačenje, a onda Jusef En Nesiri doneo prednost svom timu.

Očekivalo se još golova posle dobrog početka, no do kraja utakmice mreže su mirovale i Sevlja je došla do vredna tri boda.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj priliku da se nađe na terenu dobio je u 77. minutu kada je zamenio Đoana Đordana.

Real Sosijedad je ostao na petom mestu na tabeli sa 47 bodova.