LIVERPUL ODBRANIO SVOJU KUĆU: "Crveni" u finišu meča došli do tri boda

10. 04. 2021. u 18:40

PONOVO se mučio Liverpul i igrao sa živcima navijača, ali na kraju je uspeo da pobedi Aston Vilu sa 2:1 i to pogotkom Trenta Aleksandera-Arnolda u nedoknadi vremena.

ЛИВЕРПУЛ ОДБРАНИО СВОЈУ КУЋУ: Црвени у финишу меча дошли до три бода

Nije blistao tim Jirgena Klopa na ovoj utakmici, a nije ni počelo za njih onako kako su želeli, pošto su gosti do prednosti došli u 43. minutu preko Olija Votkinsa.

Ipak, mnogo bolji su bili "crveni" u drugom delu i uspeli su uz dosta muke da preokrenu rezultat.

Najpre je Mohamed Salah u 57. minutu poravnao rezultat kada je glavom smestio loptu u praznu mrežu, jer je prethodno golman gostiju Martinez odbranio udarac Robersona i lopta se odbila Egipćaninu kome nije bilo teško da postigne 19 gol u Premijer ligi.

Trijumf Liverpulu doneo je Aleksander-Arnold u prvom minutu nadoknade vremena. Zanimljivo da je tim sa "Enfilda" prekinuo niz od osam mečeva bez pobede na svom terenu.

Takođe, "crveni" su se revanširali timu iz Birmingema za ubedljiv poraz u pvom delu sezone (7:2).

Liverpul je ovim trijumfom uspeo da se probije na četvrto mesto na tabeli sa 52 boda, dok je Aston Vila na 10. mestu sa 44.