SUPERLIGA SRBIJE: Javor beži od opasne zone, Zlatibor u finišu došao do boda

08. 04. 2021. u 18:53

FUDBALERI Javora ostvarili su važnu pobedu protiv Metalca kada je borba za opstanak u Superligi Srbije u pitanju. Ivanjičani su slavili u Gornjem Milanovcu sa 2:1 u 30. kolu.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Јавор бежи од опасне зоне, Златибор у финишу дошао до бода

Ekipa koju sa klupe predvodi Igor Bondžulić je odlično počela meč i posle 20 minuta imala je prednost od 2:0, a strelci su bili Luka Luković kome je ovo bio 13. gol u prvenstvu i Filip Pavišić.

Domaćin je pokušao da se vrati u utakmicu, a posao mu je dodatno bio olakšan u 45. minutu kada je Nikola Tričković morao da napusti teren zbog drugog žutog kartona.

Ipak, to nije pomoglo izabranicima Žarka Lazetića da izbegnu poraz. Sve što su uspeli da urade da postignu počasni pogodak koji je bio delo Milana Jokića sa bele tačke.

Javor sada ima 37 bodova i nalazi se na 12. mestu na tabeli, dok je Metalac 11. sa bodom više.

U drugom meču odigranom danas Zlatibor i Inđija su remizirali - 2:2.

Gosti su bili nadomak trijumfa koji bi im mnogo značio, ali su posustali u finišu. Bod domaćem timu doneo je Stefan Vukić u 88. minutu.

Zlatibor je prvi stigao do vođstva preko Vasilija Janjića u 35. minutu, ali je tim sa severa Srbije uspeo do odlaska na odmor da preokrene rezultat, pogocima Nebojše Bastajića.

Zlatibor je 18. na tabeli sa 22 boda, Inđija zauzima 17. mesto sa 30.