NOVOZELANĐANKA POKORILA LENCERHAJD: Pobeda Robinson u veleslalomu za kraj sezone
NOVOZELANĐANKA Alis Robinson pobednica je današnjeg veleslaloma u švajcarskom Lencerhajdu kojim je završena sezona za skijašice u Svetskom kupu.
Foto: AP
Robinson, četvrta posle prve vožnje, agresivnom drugom vožnjom stigla je do trijumfa rezultatom 2:19,48.
Ovo je njena treća pobeda u Svetskom kupu, a sve tri ostvarila je u veleslalomu.
Drugo mesto osvojila je vodeća posle prve vožnje, Amerikanka Mikaela Šifrin koja je za pobednicom na kraju zaostala 0,28 sekundi.
Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela se Slovenka Meta Horvat koja je od Robinson bila sporija za 0,48 sekundi.
Italijanka Marta Basino, koja je već ranije osigurala Mali kristalni globus u ovoj disciplini, trku je završila kao sedma, dok je osvajačica Velikog kristalnog globusa, Slovakinja Petra Vlhova zauzela 11. mesto.
Preporučujemo
ŠVAJCARAC RAZBIO KONKURENCIJU: Odermat pobedio u superveleslalomu u Austriji
07. 03. 2021. u 14:12
POSLE SASTANKA: Putin i Lukašenko se skijali i vozili motorne sanke (VIDEO)
22. 02. 2021. u 18:26
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
"SRBI SU UNIVERZUM DOBROTE" Rus objasnio zašto IPAK napušta našu zemlju - jedan problem presudio
RUS Vadim je istakao pozitivne aspekte života u Srbiji, uključujući dobrotu ljudi, sigurnost i dostupnost resursa.
14. 12. 2025. u 17:33
Komentari (0)