NEVIĐENA DRAMA U POSLEDNJEM MEČU "KOPA LIBERTADORES": Palmeirasu pripalo brazilsko finale

31. 01. 2021. u 20:29

DO 99. minuta bez golova i prevelikih šansi, a onda eksplozija emocija igrača i navijača Palmeirasa.

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ПОСЛЕДЊЕМ МЕЧУ КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС: Палмеирасу припало бразилско финале

EPA

U brazilskom finalu velikog takmičenja, u kojem je rival bio, takođe, brazilski Santos, sve je stalo u poslednje sekunde sudijske nadoknade u kojima je Enrike Lopez pogodio za "zelene" i doneo klubu drugi put u 106 godina dugoj istoriji vredan trofej za pobedu od 1:0.

Finale je bilo prilično dosadno, a do pomenutog 99. minuta fudbaleri Palmeirasa nisu šutnuli u okvir gola. Santos je bio mnogo konkretniji, za klasu i bolji rival na terenu, ali jedan centaršut i najviši Lopez u srcu šesnaesterca bili su dovoljni za dramu sa srećnim krajem za lošijeg protivnika.

Zanimljivo je da je produžetku od devet minuta, iako je glavni sudija pokazao minut manje nadoknade, kumovao trener Santosa Kuka, koji se prethodno taj čitavi minut svađao sa arbitrom i zaradio isključenje. Otišlo se u dodatni minut nadoknade u kojem je, hodajući ka tribinama, trener Santosa bio živi svedok kraha svog tima.