DMITROVIĆ OPTIMISTA: SP nije nedostižno, Portugalci nisu bauk
ŽREB evropskih kvalifikacija za odlazak na SP u Katar 2022, koji umnogome može da odredi budućnost srpskog fudbala, nije ostavio ravnodušnim ni golmana "orlova" i španskog Eibara Marka Dmitrovića (28).
Foto arhiva VN
"Jedinica" na golu Srbije i španskog tima, koji je 15 puta oblačio dres A tima, i nedavno 100. put bio u dresu Eibara, veruje da su "orlovi" dobro prošli prošlog ponedeljka u Cirihu.
- Bio je to dobar žreb za nas. Portugalija, Luksemburg i Republika Irska su naši stari znanci iz nekih prethodnih kvalifikacija, a tu je i Azerbejdžan. Kada pogledate sastave ostalih grupa, ispada da i nismo prošli tako loše, tako da sam zadovoljan - kaže Dmitrović u razgovoru za "Novosti".
Smenjivao se Dmitrović i kod bivšeg selektora Tumbakovića na golu "orlova" sa mlađim kolegom Predragom Rajkovićem. Opšti utisak je da Srbija ne treba da brine za golmane, jer su obojica pokazali vrhunski kvalitet. Dmitrović poznaje "u dušu" Portugalce, protiv kojih je branio na dva poslednja meča.
- Meč u Lisabonu, pre onog beogradskog poraza od 4:2, dokaz je da sa njima možemo da se nadigravamo. Tada je bilo 1:1 i videlo se da, kada pokažemo sav kvalitet, možemo da se nadigravamo sa bilo kojim timom. Međutim, ne bežimo od istine da je Portugalija favorit. Zaslužuje respekt, ali i mi znamo koliko vredimo kada smo zdravi i u formi - dodaje Dmitrović.
Navijači Srbije su svetsko čudo... Uvek žele pobede i prvo mesto u grupi, bez obzira na to ko su rivali.
- Svesni su i igrači tih apetita, ali mi smo sa obe noge na zemlji. Naše je da se najbolje spremamo za svakog rivala, bez obzira na to da li je Portugalija ili Luksemburg. Samo takvim pristupom može da se uđe u bilo koji meč. E, sada... Da li je to uvek dovoljno za pobede ili za prvo mesto? Svesni smo da u fudbalu u 90 minuta odlučuje "mali milion" detalja - slikovit je Dmitrović.
HVATANjE RAČIĆEVE "BOMBE"
DMITROVIĆ je redovno u fokusu španskih medija zbog dobrih odbrana. Intervencija na meču sa Valensijom, prava "bomba" koja je išla ka njemu, proglašena je za najbolju ovog dela sezone.
- Na tom meču smo osvojili samo bod, iako smo bili bliži pobedi. Moj zemljak i saigrač iz reprezentacije Uroš Račić je uputio taj šut i drago mi je da sam sačuvao svoju mrežu i ekipu od neplaniranog poraza - prisetio se Dmitrović.
PRIJAJU POZIVI VELIKANA
POSLEDNjIH godinu dana španski novinari tvrde ono što vidi ceo svet: Dmitrović je za sto "i kusur" mečeva na golu Eibara "prerastao" klub. Sele ga Španci dugo u mnogo veće i slavnije sredine, a poslednja ponuda je stigla iz škotskog Seltika.
- Ima još mnogo do kraja ove sezone. Pozivi prijaju - kratak je i zagonetan Dmitrović.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
DOMENEK PODSETIO NA KLEMENTEA I ADVOKATA: Stranci oba puta uprskali na klupi Srbije
11. 12. 2020. u 19:21
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (2)