POČELA JE LIGA ŠAMPIONA: Juventus slavi Moratu, Briž slavio u Rusiji (VIDEO)

20. 10. 2020. u 21:27

POČELA je nova sezona Lige šampiona. Juventus je slavio u Kijevu protiv Dinama sa 2:0.

ПОЧЕЛА ЈЕ ЛИГА ШАМПИОНА: Јувентус слави Морату, Бриж славио у Русији (ВИДЕО)

"Stara dama" nije mogla da računa na prvu zvezdu tima Kristijana Ronalda koji je pozitivan na virus korona.

Ipak, to nije smetalo izabranicima Andree Pirla da dođu do prve pobede u eltinom takmičenju. Heroj trijumfa je bio povratnik u klub iz Torina, Alvaro Morata.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova, ali je na samom početku drugog dela Španac doveo goste do prednosti. Morata je natrčao na odbijenu loptu nakon šuta Kuluševskog i smestio je u mrežu.

Isti igrač je konačan rezultat postavio u 84. minutu, kada je odličnim udarcem glavom savladao Buščana.

Pobedu u uvodnom kolu Lige šampiona ostvario je i Briž koji je slavio u Sankt Peterburgu protiv Zenita sa 2:1.

Junak trijumfa bio je De Ketelare koji je u trećem minutu nadokande doneo trijumf svom timu.

Inače sva tri gola na ovoj utakmici postigli su gostujući fudbaleri. Denis je doveo Briž do vođstva u 63. minutu, izjednačio je Horvat, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Sigurno da navijači šampiona Rusije nisu očekivali da će ovako početi sezonu u elitnom takmičenju.